Випускники шкіл рано чи пізно починають замислюватися про своє подальше навчання, при цьому багато з них мріють отримати вищу освіту за кордоном. Хоча на сьогоднішній день практично в будь-якій європейській країні вища освіта платна, але якщо говорити відверто, то і у нас навчання безкоштовної не назвеш (особливо це відноситися до фінансового навчання). Втім, цей факт не відлякує майбутніх фінансистів вирушати за кордон. Давайте і ми трохи поміркуємо про вищу освіту в Швейцарії та Австрії. Можливо, ви ставите питанням: «Чому саме ці дві країни?». По-перше, тому що Швейцарія на сході межує з Австрією, отже, ці дві країни дуже близькі по духу.

По-друге, гірськолижні курорти Австрії і Швейцарії щорічно притягують до себе масу туристів, а значить, вчитися весело (є хороші місця для відпочинку та розваг). Ну, а найголовніше – є серйозні переваги, які отримують студенти, які отримали освіту в Австрії або Швейцарії. Їх Вузи славляться високим рівнем системи викладання – закінчивши навчання, ви стаєте затребуваним фахівцем.

Отже, про все і по порядку. Вища освіта в Австрії коштує близько 750 євро за семестр, а проживання одного студента обходиться в середньому 600-700 євро. Погодьтеся, не кожен зможе собі дозволити такі витрати на навчання. Так у чому ж перевага навчання в Австрії? По-перше, кожному студенту надається право офіційного працевлаштування на час його навчання у Вузі. По-друге, висока якість самого навчання – тут вивчається все, що необхідно майбутньому фінансисту, причому не по «старому», а по самим сучасним методам. Максимально «сильно» викладається математика для фінансистів, що не дивно, враховуючи важливість цього предмета для людей, які будуть працювати з грошима. По-третє, студенти проходять стажування в європейських фірмах. По-четверте, якщо ви дійсно поїхали в Австрію вчитися, а не займатися вільним відвідуванням лекцій, у вас є хороша можливість укласти трудовий договір з однією з європейських фірм. Кожна людина мріє про гідну роботу за кордоном. І іноземним студентам в Австрії надається такий шанс. Так що дерзайте, щоб не втратити цю можливість!

Вища освіта в Швейцарії коштує теж, м’яко кажучи, недешево. Але найголовніша перевага швейцарських Вузів полягає в тому, що їх чимала частина включає в оплату за навчання, вартість проживання і харчування, а це повірте, серйозна стаття економії. Випускники швейцарських Вузів мають можливість працевлаштування в одну з європейських фірм. Рада (!) – Женева, Лозанна і Невшатель – ці міста Швейцарії, а точніше Вузи, розташовані в них, можна так сказати, просто створені для наших студентів. При надходженні вам потрібно лише надати атестат (оцінки, як ви розумієте, повинні бути хорошими) і здати єдиний іспит для іноземних студентів. Набагато складніше вам доведеться, якщо ви виберете такі міста Швейцарії, як Базель, Берн або Цюріх. Перераховані вище міста Швейцарії розташовані в німецькомовній частині країни і вступити іноземному студентові в один з Вузів цих міст дуже непросто. Так що робіть правильний вибір!