«І який же російський не любить швидкої їзди?» – ця фраза з поеми Миколи Васильовича Гоголя «Мертві душі» вже давно стала «крилатою» в нашій країні. Але, як виявилося, не тільки росіяни люблять швидко поганяти на своїх автомобілях. Влаштовувати швидкісні заїзди можуть і представники інших країн, причому такі гонки часто закінчуються досить сумно, що і підтверджує остання статистика дорожньо-транспортних пригод.

Але сьогодні ми не будемо говорити про трагічні ДТП, а поговоримо про дорожньо-транспортну пригоду, що в останні дні обговорювалося всіма світовими інформаційними агентствами. А обговорювалося це ДТП світовими ЗМІ лише тому, що за попередніми даними вона стала найдорожчою в історії людства автомобільною аварією. Отже, що ж являє собою найдорожче в світі ДТП?

Якщо вірити опублікованим даним, то хронологія цього ДТП виглядає наступним чином. Група автолюбителів, які подорожують по Японії і є шанувальниками дорогих машин, здійснювала автопробіг, стрімко рухаючись у тільки їм відомому напрямку (орієнтовно в Хіросіму). Але мокра після дощу траса виявилася явно «не по зубах» цим лихачам, що втім, і не дивно, так як серед них не було жодного професійного гонщика. В результаті один з водіїв «Ferrari», який їхав попереду всіх, втратив контроль над своїм автомобілем, який різко розвернуло і викинуло назустріч іншим рухомим машин. Враховуючи той факт, що колона цих елітних автомобілів їхала зі швидкістю 140-160 км/год на ділянці траси з обмеженням швидкості до 80 км/год, то можна лише уявити наслідки цього жахливого зіткнення. Але найдивніше те, що всі учасники цієї аварії живі – трохи постраждало 10 осіб, хоча жертв могло бути більше, але врятували добрі системи безпеки цих дорогих автомобілів.

У теж час серед автомобілів жертв було трохи більше (14 штук), причому майже всі машини опинилися раскуроченными до невпізнання і багато з них вже абсолютно точно не підлягають відновленню. Зокрема постраждали такі марки автомобілів:

  • Ferrari – 8;
  • Mercedes-Benz – 3;
  • Lamborghini – 1;
  • Nissan – 1;
  • Toyota – 1.

Як бачите, автомобілі не з дешевих, що і підтверджують попередні розрахунки збитку – так, найдорожче в світі ДТП оцінюється експертами в 3,5-4,0 млн. доларів, що, погодьтеся, не так вже й мало. До речі трапилася ця VIP-аварія 5 грудня 2011 року в південно-західній частині острова Хонсю, а якщо бути точніше, то в префектурі Ямагуті.

Тому якщо ви раптом опинитеся в тих місцях, то будьте гранично обережні – там іноді влаштовують гонки любителі автомобілів класу «люкс», причому з небезпекою для життя.