Багато хто з нас вже давно звикли до того, щоб робити покупки через мережу Інтернет. І це не дивно, адже зараз кожен бажаючий в режимі «online» може, наприклад, придбати чоловічі годинники або модні запонки, побутову техніку, мобільний телефон і навіть автомобіль. Але досі є люди, які віддають перевагу «живим» шопінг. Ось для них буквально нещодавно журнал «The Economist» склав рейтинг найкращих європейських міст, в яких максимально вигідно і дуже приємно робити покупки.

Експерти видання оцінювали ці міста за такими параметрами: наявність різноманітних магазинів і готелів, рівень цін, культура обслуговування. У дослідженні взяли участь 33 найбільших міста Європи, кожен з яких був оцінений по вищеназваним критеріям. Міста отримали певну кількість балів від дослідників, які і визначили підсумковий рейтинг.

На першому місці рейтингу кращих європейських міст для шопінгу опинився Лондон (з результатом 67,3 балів). Зі ста можливих балів за показником «кількість бутиків» Лондон отримав 80,6 балів. Також експерти визначили, що лондонська погода є найбільш сприятливою для здійснення покупок (77,6 балів). Транспорт і готелі міста отримали 72,2 бала, рівень доступності магазинів оцінили в 55,0 балів, а зручність магазинів у 51,4 бал. Друге і третє місце рейтингу розділили іспанські міста Барселона і Мадрид, набравши однакову кількість балів (67,1). Клімат міст був оцінений у 77,0 балів, а рівень культури у 78 балів. Готелі міст експерти оцінили у 66,0 балів, а стан транспорту – 67,0 балів. Бутіки Мадрида здобули 69,3 балів, а Барселони — 61,2 бал. Як це ні дивно, але Париж посів лише четверте місце з результатом у 65,5 балів. У той же час, культура і погода в столиці Франції були оцінені в 84,5 бала. Різноманітність магазинів, очевидно, не задовольнили прискіпливих дослідників – вони набрали лише 74,7 бала. Готелі і транспорт заробили 67,2 балів. Крім того, шопінг-центри Парижа виявилися не дуже доступними і зручними для потенційних покупців.

На 5 позиції знаходиться Рим з середнім балом (62,2). Експерти «The Economist» визнали Рим дуже культурним містом з чудовим кліматом для шопінгу – 84,0 бали. Але зручність та наявність готелів були низько оцінені (59,2), так само як і транспорт (56,1). А ось шопінг-центри Риму є доступними, хоча і не дуже різноманітними. У ТОР-10 кращих європейських міст для шопінгу ще увійшли: Берлін, Лісабон, Амстердам, Прага, Будапешт.