Раніше на Форекс могли грати лише великі гравці – банкіри, брокери та інвестори, що мають на своїх рахунках суми з багатьма нулями. Для цього потрібно отримати ліцензію, придбати комп’ютер і спеціальне ПЗ для підключення до біржових торгів. При цьому бажано було працювати безпосередньо в офісі неподалік від самої біржі. З появою Інтернету займатися трейдингом стало значно простіше. Тепер працювати в даній сфері може будь-який бажаючий. Треба лише мати підключення до мережі і бажання цим займатися.

Давайте з’ясуємо, що таке гра на біржі і як в ній брати участь в онлайн-режимі. У більшості випадків це спекулятивні угоди, які укладаються трейдерами через брокерів з однією метою – отримати прибуток завдяки коливанню вартості валют. Припустимо, ви біржовий гравець. Насамперед, укладіть договір з брокерською компанією. Саме вона стане виконувати ваші доручення на купівлю/продаж активів на Форекс. Ще вона надає трейдеру програмне забезпечення, де відображаються біржові котирування та інша інформація про торги (новини глобальної економіки і фінансового ринку, обсяги угод, аналітика від експертів). В цьому ж торговельному терміналі ви виставляєте накази про відкриття/закриття угод, які отримує брокер.

У нашій країні зараз не існує нормальної законодавчої бази, яка регламентувала б дохід від торгівлі на валютній біржі. Декларувати свої доходи чи ні – залежить від совісті біржових гравців. Загалом, трейдинг дає відмінну можливість заробити гроші на коливанні валютних курсів. Їм можна опанувати самостійно, але в професійному середовищі існує переконання, що навчити правильній грі на біржі може тільки інший трейдер. Тому перед початком роботи на біржовому ринку трейдеру краще скористатися послугами фахівців і пройти курс підготовки.

Звичайно ж, за свою роботу брокер бере комісію – різницю між ціною купівлі/продажу (так званий спред, на якому брокерська компанія власне і заробляє свої гроші від співпраці з конкретним трейдером). Однак, на відміну від комісії у банках, у брокера вона в тисячі разів менше. Тому він нарощує свій капітал виключно за рахунок кількості угод кожного трейдера. Виходить, що брокер зацікавлений якісно навчити своїх трейдерів торгівлі на біржі, щоб ті в подальшому приносили йому прибуток.

Як пояснюють експерти, коли мова йде про конвертацію великих сум з однієї валюти в іншу, то прагматичні підприємства навряд чи звернуться до банків, адже доведеться заплатити величезну комісію. Замість цього вони скористаються послугами біржового ринку, оскільки в такому випадку втрати практично не відчутні. До речі, в нашій країні є чимало прикладів успішної торгівлі на валютному ринку. Найбільш показовий досвід трейдера, який за вісім торгових днів примножив свій капітал з 10 до 120 тис. доларів. За переконанням досвідчених гравців, трейдером може стати будь-яка людина. Достатньо мати середню освіту і вміти аналізувати ринок, що зовсім нескладно. Втім, вимоги до охочих пограти в ігри на гроші все-таки є. Майбутній трейдер повинен добре навчатися, бути рішучим, дисциплінованим і цілеспрямованим. Він повинен повністю контролювати свої емоції. Серед «ворогів» трейдера – жадібність, страх, невиправдані надії і небажання вчитися. Сюди ж можна додати і великий азарт. Тільки виправивши ці недоліки, причому як можна швидше, трейдер зможе зосередитися на аналізі ринкових коливань і заробіток грошей. Інакше його чекає невдача.

Щоб вийти на біржовий ринок, можна мати різні суми – від декількох десятків до декількох тисяч доларів. Брокери, які заявляють великі суми, автоматично позбавляються величезної маси клієнтів, так як середньостатистичний трейдер поповнює свій депозит на 300-500 доларів. Багато біржові гравці спеціально не тримають гроші в банках, а вкладають їх в трейдинг, адже з його допомогою можна заробити 50-70-100% річних.

Заробляти пристойну прибуток можна не тільки на Форекс, але і на фондовому ринку. Але і в цьому випадку вам буде потрібно отримати необхідний обсяг знань з торгівлі акціями. Я рекомендую індивідуальне навчання трейдингу від школи «Успішний Трейдинг». На сайті www.successtrading.ru вам доступні різноманітні навчальні програми, завдяки яким можна в короткі терміни стати професіоналом в біржовій діяльності. Досвідчені наставники, які досягли успіху на біржі, допоможуть вам якомога швидше вийти на стабільний дохід. Потрібно лише сумлінно навчатися і виконувати домашні завдання. Якщо з якихось причин ви не досягнете обіцяного результату, то повернення грошей вам гарантується. Удачі!