Я думаю, ніхто не буде сперечатися з тим, що вітчизняна аграрна галузь має величезний потенціал для подальшого розвитку. Адже навіть у період останньої фінансової кризи наше сільське господарство показувало стабільну і, що найголовніше, позитивну динаміку. Саме тому співробітництво з надійними банківськими установами сьогодні надзвичайно важливо для місцевих аграріїв. І нічого дивного в цьому немає, так як фінансування потрібне для всього – для придбання нової сільгосптехніки, для поповнення обігових коштів та придбання основних засобів.

У теж час треба чітко розуміти, що кредитування тільки тоді ефективно, коли воно дійсно необхідно і добре обґрунтовано. Отримавши позику, аграрне підприємство просто зобов’язана мати в наявності достатньо ресурсів для повернення наданих коштів і нарахованих на них відсотків свого майбутнього доходу. Тобто кредит – це не данина моді, а впевнений крок до зміцнення економічної стабільності вашого бізнесу.

Тому сьогодні я хочу дати деякі поради бізнесменам-початківцям, збираються звернутися в банк за позиковими коштами. Отже, як ви розумієте, запорукою успіху в питаннях фінансування є грамотний вибір пропонованих банками кредитних рішень. Так, наприклад, для короткострокових бізнес-проектів і поповнення оборотних коштів компанії (придбання добрив, палива, сировини, поголів’я худоби, насіння) краще всього скористатися звичайною кредитною лінією, яку оформляє практично будь-який вітчизняний банк. Вона дозволить використовувати отримані кредитні ресурси по мірі необхідності, а погашати заборгованість за наявності вільних фінансів.

Якщо говорити про овердрафт, то він допоможе вашій компанії оптимізувати розрахунки з контрагентами, підвищити ефективність фінансування бізнесу і захистити його від негативного впливу зовнішніх факторів. А ось термінові позики підійдуть тоді, коли вам потрібно буде придбати нові або оновлювати наявні виробничі потужності.

При цьому звертайте увагу на термін кредитування (враховуючи специфіку агробізнесу, кредит повинен бути довгостроковим), а також на можливість гнучкого графіка погашення та відстрочення виплат за позикою. Запам’ятайте – кредит не повинен загрожувати стабільності вашого бізнесу.

Одним з ключових питань в сфері кредитування агробізнесу є питання про заставному майні. І тут не обійтися без активного діалогу між банківською установою та вашою компанією. У більшості банків забезпеченням позики може виступати готова продукція, комерційна нерухомість, сільгосптехніка або поголів’я худоби. Водночас частина банківського кредиту ви можете отримати і без будь-якої застави.

Таким чином багато хто з нас, людей, які працюють в агробізнесі, воліють співпрацювати з вітчизняними банками, так як у них позикові кошти можна отримати оперативно і з мінімальними витратами на оформлення кредиту без додаткових страховок, комісій, витрат на оформлення застави (при цьому оцінка забезпечення часто є безкоштовною).