Бінарні опціони – популярний вид трейдингу, який однаковою мірою доступний і новачкам, які тільки прийшли на біржу, і професіоналів з великим досвідом роботи. Високий дохід, легкі правила торгів, зручне З – усе це робить опціонну торгівлю максимально привабливою. Втім, успіху домагається не кожен. Є трейдери, не зуміли належним чином «вписатися» у біржову діяльність. Причини цього можуть бути різними, але ми хочемо розповісти про 5 головних помилок, які призводять до банкрутства. Ми сподіваємося, що ця стаття зробить ваш трейдинг простішим, менш нервовим і прибутковим.

Помилка №1: нехтування освітою. Робота з бінарними опціонами лише на перший погляд виглядає легкою. Насправді вона складна, що має багато нюансів і не вибачаюча помилок. Просто розуміння цього приходить тоді, коли обнуляється депозитний рахунок. А спочатку багато хто трейдери ігнорують навчання, ставлячись до неї занадто легковажно. Так що вчитися необхідно, при цьому освіта зобов’язана бути спеціалізованим. Треба вивчати саме те, що буде затребуване при роботі на біржі. Зосередьтеся на торгових стратегіях і різноманітних графіках, читайте статті та книги, спілкуйтеся з тими, хто досвідчений і має добрий дохід. Намагайтеся «вбирати» як можна більше тематичної інформації. Відстежуйте фінансово-економічні новини, політичні події і навіть техногенні катастрофи, адже будь-яка подія може відбитися на тренді того чи іншого активу.

Помилка №2: співпраця з поганим брокером. Хочете довго і без проблем працювати на біржі бінарних опціонів? Тоді знайдіть такого посередника, якому можна довірити гроші, не боячись, що він вас в будь-який момент обдурить. Зараз багато брокерських компаній розміщують барвисту рекламу, заманивающую трейдерів скористатися їх послугами. Але вірити рекламним прийомам не можна, так як сучасні маркетологи давно навчилися маніпулювати свідомістю людей. Тому довіртеся думку професіоналів. В Інтернеті є багато сайтів, де трейдери діляться своєю думкою про фірми, з якими вони працюють. Наприклад, почитайте відгуки про OptionFair в незалежному рейтингу брокерів на ratingfx.ru. Можете бути на 100% впевненими в тому, що це достовірна інформація.

Помилка №3: ігнорування демо-рахунку. Може бути професіоналам і припустимо, що вони відразу починають торгувати на реальні гроші, але новачки повинні уникати такої помилки. Навчальний рахунок дозволяє трейдеру ідеально «відточити свої навички, звикнути до торгової платформи, навчитися швидко відкривати/закривати угоди, привести в порядок нервову систему. Ще робота з віртуальними фінансами дає можливість у спокійній обстановці створити торговельну стратегію, «обкатати» її, налаштувати під свої вимоги. Ви не витратите ні єдиної копійки на те, щоб стати хорошим фахівцем. Спочатку ви навчитеся заробляти віртуально, а потім вже почнете це робити реально. Тому не позбавляйте себе шансу використовувати можливості демо-рахунки для власного особистісного зростання на біржі.

Помилка №4: відсутність дисципліни. Якщо людина недисциплінований, то навряд чи він зможе бути успішним в якій-небудь діяльності. І опціонний трейдинг не є винятком. Для будь-якого трейдера одне з головних якостей – самовладання. Робота на біржі – дуже емоційне заняття, під впливом якого людина стає заручником свого настрою. При цьому не обов’язково, щоб воно було негативним. Навіть позитивні емоції можуть призвести до програшу. Така ситуація часто виникає після тривалої переможної серії. Трейдер так сильно починає вірити у себе, що часто помиляється і в результаті отримує збиток. Запам’ятайте, кожна торгова угода зобов’язана бути максимально точно прорахована. А якщо ви відчуваєте себе некомфортно, то краще візьміть вихідний.

Помилка №5: відсутність торгового плану. Багато трейдерів вважають, що достатньо зареєструватися у брокера, внести гроші на депозит, почати масово відкривати угоди і прибуток «потече» до них нескінченним грошовим потоком. А потім ці люди розповідають, що їх обдурили. Просто така бездумна робота завжди призводить до збитків. Планування – основа успішного опціонного трейдингу. У кожного професіонала є торговий план, з допомогою якого він заробляє. У ньому детально описується стратегія діяльності на біржі, обліковується ризик-менеджмент, прораховуються допустимі втрати. Не завжди це виходить з першого разу, тому треба регулярно вносити корективи в роботу. Деякі брокерські компанії надають трейдерам з великими депозитами персонального консультанта, який допомагає їм у створенні більш прибуткового інвестиційного плану.