Потенційним клієнтам (бізнесменів) слід враховувати вигоду, яку вони зможуть отримати від регулярного співробітництва з професійним адвокатом. Адвокат, насамперед, має відмінну можливість збирати відомості та інформацію, необхідні для того, щоб якісно здійснювати правову роботу. Законодавство нашої країни передбачає обов’язок будь-яких посадових осіб відповідати на запити адвокатів про отримання необхідної їм інформації та потрібних документів. А в тому випадку, якщо ці права будуть порушені, адвокат зможе звернутися до суду. Цілком очевидно, що можливості бізнесменів і їх особистих юридичних відділів у сфері отримання цінної інформації значно гірше.

Особливу увагу треба звернути на використання передбаченої законом захисту адвокатської таємниці. Використовуючи цитовані вище норми законодавства, адвокат має досить широкі можливості зберегти важливу інформацію (і конфіденційні документи) підприємства від необґрунтованого вилучення, ніж особиста юридична служба або юрист-підприємець. Адвокату та його помічнику, посадовим особам адвокатських організацій законодавчо заборонено розголошувати дані, що є адвокатської таємниці, і використовувати їх в особистих інтересах чи в інтересах інших осіб. Адвокат і працівники адвокатських контор не можуть бути допитані як свідки з питань, що належать до адвокатської таємниці.

Слід зазначити, що працівники своїх юридичних служб або юридичних фірм (суб’єктів підприємницької діяльності), викликані як свідки, зобов’язані будуть сказати все, що їм відомо. Економічно дуже вигідним для суб’єктів господарювання, які користуються допомогою адвокатів і адвокатських об’єднань, є передбачена процесуальними законами можливість звернення платежів за адвокатські послуги на іншу сторону судового процесу. Цивільний процесуальний кодекс передбачає, що учасників, на користь яких було винесено підсумкове рішення, суд присуджує з іншої сторони, пов’язані з оплатою послуг адвоката, присутнього у справі – у розмірі до 5,0% від задоволеної частини позовних вимог, але не більш визначеною таксою суми.