Підприємець стверджує, що постійна робота над собою допомогла йому вижити на ринку. Щоб не плестися у хвості серед конкурентів, він намагався якісно працювати і прислухатися до побажань клієнтів. «У мене різні клієнти – від стареньких бабусь, яким даром можу полагодити речі з незначними поломками, до vip-клієнтів – перші люди міста також звертаються за допомогою. І саме клієнти для мене є шефом і начальником. Всі вони по-своєму вимогливі і тільки якісним працею їх можна «підкупити». І коли людина виходить з моєї майстерні задоволеною – це для мене найкраща нагорода», – говорить Веніамін Мельниченко.

Підприємець каже, що сьогодні нелегко працювати, але йому допомагають триматися на плаву віра у власну справу і наполеглива праця. Головне – працювати і ще раз працювати, не опускаючи рук, тому що криза у нас в голові, а не на вулиці. Якщо працюєш, то в будь-якому випадку буде результат. Можливо, доходи будуть менше, але вони будуть і це вже добре, значить, бізнес працює. Тому важливо постійно йти вперед, мати задоволення від роботи і вірити у власну справу. Незважаючи на складний для розвитку підприємництва період, Веніамін Мельниченко будує сміливі плани на майбутнє. Він планує купити готовий бізнес суміжної тематики і почати розширювати поточний справа, адже коли бізнес не розвивається, він помирає.

Тому незабаром він буде переймати досвід колег з сусідніх міст, які виготовляють шкіряні сумки та валізи. Правда, в цьому випадку 200 доларів не допоможуть, тому що для такого виробництва потрібні суттєві фінансові вливання. Кредит підприємець оформляти не хоче, каже, що зовсім недавно ледь розрахувався з позикою на автомобіль, і якщо ще колись буде його оформляти, то лише на відносно невеликі суми, наприклад, на побутову техніку, тому що дуже складно працювати, коли «на шиї» висять великі зобов’язання перед банком (краще знайти внутрішні резерви).

До речі, якщо вірити словам нашого уряду, то сьогодні чимало підприємців одноголосно говорять про те, що податки повинні платити всі, і тоді в країні буде наведено порядок. Проте найпершим взірцем для суспільства повинні бути самі міністри і депутати, які займаються підприємницькою діяльністю, – якщо вони будуть сумлінно платити податки, то й дрібні підприємці також не стануть ухилятися від них. Крім того, було б добре, щоб створили певну тарифну сітку щодо різних нарахувань. Адже це несправедливо, коли один підприємець заробляє в місяць 1000 доларів, а інший – 300000 доларів, і при цьому кожен щомісячно сплачує до бюджету за 100 доларів (цифри умовні). Також необхідно, щоб у державі подбали про заохочення вітчизняних виробників, дали їм преференції.