Якісне вино – прекрасний вибір для тих, у кого закінчилися ідеї щодо вибору подарунка для свого ділового партнера. Класифікація вин здійснюється за різними ознаками. По сорту винограду розрізняють сортові, сепажні і купажні вина. Сортові вина виробляються з одного конкретного сорту винограду, хоча дозволяється робити добавки (не більше 15%) з виноградних сортів аналогічного ботанічного виду. Вина сепажні отримують методом змішування (пропорційного) декількох сортів винограду. Технологія створення купажних вин більш складна: вони складаються з двох або більше партій виноматеріалів, виготовлених з різних сортів винограду. Колірна гамма вин різноманітна – червоні, білі та рожеві різновиди. Хоча в Португалії ви зможете знайти ще й зелені, а у Франції – жовті. Білі вина мають охоплюють широкий діапазон кольорів – від бежевого, золотавого до бурштинового. Червоні та рожеві вина теж мають багато відтінків (є світло-рубінові варіанти, а є і темно-гранатові). При цьому білі вина з віком набувають тони темнішими, а червоні, навпаки, починають з роками бліднути (із-за появи осаду).

Тепер поговоримо про якість. На ринку присутні марочні, ординарні, старі і колекційні вина. Найпростіший варіант – ординарні вина. Їх вже можна пити в наступному після виготовлення році (тобто витримки практично немає). Розраховані вони на широкі верстви населення, які в першу чергу орієнтуються на вартість вина. Марочні вина 1,5-2 роки обов’язково витримують у дубовій тарі, так і сорти винограду використовують при їх виготовленні краще. Якщо винні матеріал максимально якісний, то такі марочні вина відносять до колекційним. І їх неодмінно потрібно після дубових бочок додатково зберігати вже в пляшках мінімум 3 роки. Колекційні вина – ідеальний подарунок бізнес-партнерам з відмінним співвідношенням ціни і якості. Можна презентувати і старі вина, але коштують вони нереально багато і зберігаються в елітних энотеках.

Якщо у вині надлишок діоксиду вуглецю (він утворюється при бродінні), то воно ігристе. В інших випадках – це тихі вина, які за складом поділяються на такі групи:

  • десертні (спирту в них 12-17%);
  • міцні (з максимальним вмістом спирту 17-20%);
  • столові (в процесі виготовлення спирт не додається);
  • кріплені (у виробництві використовується спирт-ректифікат);
  • напівсолодкі і напівсухі (містять спирт натурального бродіння: 9-12%);
  • сухі (в їх складі є спирт натурального бродіння в кількості 9-14%).

Етикетом не передбачено особливих правил вибору «правильного» вина – все залежить від смакових уподобань людини, якій буде призначатися ваш подарунок.

Експерти радять: якщо не знаєте, що подарувати діловому партнерові на ювілей, то найкращий варіант – купити швейцарські годинники преміум-класу від відомого бренду. Зробити таку покупку можна на сайті time-master.ua. Тут зібрані кращі моделі від відомих годинникових майстрів Швейцарії, які підійдуть стильним людям з вишуканим смаком. Завдяки широкому асортименту і діапазону цін ви обов’язково зможете вибрати шикарний подарунок. Він може бути з колекції Breguet або Patek Philippe. Вирішувати вам.