Багато підприємців, запланувавши відкриття хімчистки, не порадившись з професіоналами, часто вибирають приміщення на перших поверхах житлових будинків. У цьому випадку спрацьовує стереотип європейського зразка хімчистки і пральні. І якщо в Європі розташування хімчистки в житловому будинку дозволено, то у нас це категорично заборонено. Серед продавців обладнання для хімчисток, так і серед самих власників хімчисток, часто відбуваються дебати щодо застарілих санітарних і будівельних норм в умовах розвитку технічного прогресу. Серед тверджень, які обговорюються, є такі, що відстань між обладнанням (60-70 см) можна ігнорувати і заощадити на недешевої вартості площі хімчистки. Але при першому технічному обслуговуванні пральної машини це твердження виявляється хибним.

Друге твердження, яке викликає дискусії, це те, що сучасне обладнання стало настільки екологічно безпечним, що можна відкривати хімчистки на перших поверхах житлових будинків. Але чому ті, хто висловлює подібне твердження, не бере до уваги досить сильний рівень вібрації машини хімчистки під час віджиму, рівень шуму від роботи компресора, а також наявність вентиляційних каналів від пятновыводящей кабіни, фарбувальної камери і прасувального обладнання. Зазначені в санітарно-гігієнічних висновках допустимі норми шуму і вібрації обладнання окреслені правильно, однак виключно для промислових об’єктів, але ніяк не для застосування в житловому секторі. Саме тому, перед тим як не погоджуватися з існуючими нормами, потрібно поставити себе на місце мешканця квартири, розташованої над потенційною хімчисткою.

Вітчизняний принцип організації хімчисток істотно відрізняється від тенденцій, які склалися у світі, де прийнята модель так званих «хімчисток квартального типу». У таких міні-хімчистках чистять тільки текстиль. Зазвичай це сімейний бізнес, де працює два-три людини. Там не чистять і фарбують шкіру – цю роботу виконують окремі великі фабрики, а квартальні хімчистки тільки збирають замовлення. Якщо говорити про фінансування бізнесу, то у нас сподіваються на банківський сектор при отриманні позик, а от на заході популярно кредитування у приватних інвесторів. Втім, вже і в нашій країні є зрушення в цій сфері – наприклад, компанія МосИнвестор видає підприємцям вигідні кредити під заставу нерухомості. До того ж у нас переважають хімчистки традиційного типу, де роблять всі. Враховуючи застарілі державні стандарти, простору для хімчисток квартального типу замало. Зазвичай великі цеху розташовують подалі від житла – в промисловій зоні, а невеликі хімчистки – біля бізнес-центрів чи великих супермаркетах. А ось мережа приймальних пунктів слід розвивати в місцях найбільшого скупчення людей: ті ж бізнес-центри, супермаркети, центр міста, густонаселені райони.