Кого не спитай, всі хочуть бути бізнесменами. Тим більше що сьогодні зареєструвати ТОВ в Москві або ІП в Саратові досить таки просто. Люди думають, що якщо відкрити свою компанію і організувати якусь діяльність, то гроші потечуть до них рікою. Шанс стати успішним підприємцем, звичайно ж, є, але як показав останній криза, не все так гладко. Кого з підприємців не добили нові податки і збори, того, очевидно, знищать космічні тарифи на послуги ЖКГ і кабальні умови надання цих послуг, фактично безальтернативно нав’язані енергопостачальними компаніями-монополістами.

Вони буквально «витрушують» з дрібного бізнесу останні копійки. Підприємці скаржаться, що витрати на електроенергію зростають постійно, незалежно від пори року – взимку більше доводиться платити за газ, влітку – за електроенергію. За словами підприємців, витрати на електроенергію і газ зараз майже вдвічі більше, ніж влітку. І бажання зменшити їх – досить слушна. Тому часто доводиться зменшувати опалення в офісах або цехах і мерзнути. Та найбільше обурює, що за нині діючими порядками за електроенергію підприємцям потрібно платити авансом. Влітку, враховуючи збільшені ліміти, доводиться платити вперед по 150 доларів щомісяця, незалежно від того, використовується зазначений обсяг чи ні. Для багатьох це досить значні витрати, адже гроші на оплату ще потрібно заробити. Єдиний плюс, що «замовленої» та оплаченої електроенергії влітку занадто багато, а тому в холодну пору року (коли, наприклад, менш жвава торгівля) можна заощадити. Якщо у власників продовольчих магазинів витрати ще помірні, то найбільше страждають ті, хто займається нехай і невеликим, але виробництвом, яке вимагає витрат електроенергії. Приміром, за словами власника пилорами, щомісяця він платить за світло більше 300 доларів (зауважте, що виробництво зовсім маленьке). З такими тарифами бізнес невигідний.

Тому не дивно, що ніякого виробництва у нас немає – воно елементарно не виносить такої фінансової навантаження. Для підприємців 100%-ві авансові платежі, тим більше в цей непростий час – як вирок, адже віддаючи чималі гроші за ще не витрачену електроенергію або газ, вони втрачають такі потрібні обігові кошти. Звичайно, на папері вимога енергетичних компаній платити за послуги вперед є цілком законним, адже підприємці, підписуючи договір, погодилися на такі умови. Але їм просто не залишили вибору – або так, або ніяк (енергетики монополісти, а отже, альтернативи їм немає).