Після створення власного сайту ви неодмінно зіткнетеся з питанням про те, який хостинг або іншу майданчик для розміщення в Інтернеті краще всього вибрати. В теорії сайт може бути розміщений навіть на домашньому комп’ютері, але за умови постійного підключення до мережі. Втім, як показує досвід, це досить незручний і не зовсім вигідне рішення. Саме тому господарі більшості сучасних web-ресурсів воліють скористатися послугами, що надаються сучасними хостинговим компаніями. Їх сервіс передбачає наявність у компанії-орендодавця таких засобів, як обладнані майданчики та спеціалізоване ПО, призначені спеціально для роботи в цілодобовому режимі. Також вони можуть похвалитися підключенням до потужних каналах зв’язку і високою пропускною здатністю, що дуже добре для надшвидкісного обміну трафіком.

Які види послуг надають сучасні хостингові підприємства?

Говорячи про спектр послуг, які надають сучасні хостинг-компанії, можна зазначити, що він досить великий і охоплює широку сферу взаємодії з внутрішніми ресурсами, зберіганням/захистом даних, хостинг сервера в рамках оренди з щомісячною платою. Однак найбільш затребуваним серед усього цього розмаїття сьогодні є віртуальний хостинг. Чому ж по суті він є? Почнемо з того, що багато сайтів (не дуже великі і середні web-ресурси) не потребують окремому сервері. Сучасні комп’ютери більшості компаній – це потужне апаратне забезпечення, яке відрізняється високою продуктивністю і здатне зберігати дані у великих обсягах. Такі машини мають можливість зберігати гігабайти інформації на власних жорстких дисках. Якщо ж говорити про встановлюються операційних системах, то в рамках роботи з серверами вони дозволяють керувати величезною кількістю файлів і справно виконувати десятки запущених одночасно робочих процесів. Таким чином, один сервер дозволяє розміщувати в своїх рамках десятки і навіть сотні різних сайтів, які можуть прекрасно працювати паралельно, не заважаючи і не впливаючи на роботу один одного. Віртуальний хостинг дає можливість користувачам купувати певну кількість вільного місця і процесорного часу сервера (вони вступають у ваше розпорядження на термін оренди).

Що слід враховувати при виборі хостингу?

У нашій країні існує велика кількість хостинг-компаній, завдяки чому користувач може вибрати саме той варіант, який підійде йому без жодних нарікань. Також при підборі хостингу необхідно врахувати і ряд факторів, до яких, крім вартості за арену сервера, можна віднести такі параметри, як виділення сайту трафіку певної величини, а також можливість підтримки роботи з різними скриптами/web-технологіями. До цього списку слід додати відсутність або наявність додаткового функціоналу сайту, представленого, наприклад, таким сервісом, як електронна пошта.

Цілком очевидно, що при аналогічних параметрах кращим рішенням буде вибрати більш дешевий хостинг. Благо в теперішній час у нашій країні без проблем можна підібрати відповідний по всіх параметрах, включаючи вартість оренди, хостинг сервера. Головне в цьому питанні уважним чином вивчити компанію, якій ви збираєтеся довірити розміщення даних своєї організації в рамках її виділяється віртуального хостингу.

Більше корисної інформації по даній темі ви можете почитати тут. Удачі!