І все ж, як свідчить статистика і відгуки людей, сьогодні найбільш затребуваною є програма здешевлення іпотечних кредитів? Саме так. Адже дана програма реалізується для виконання соціальних ініціатив Президента, тому вона і знайшла широкий попит серед наших громадян. От скажіть, в якому з комерційних банків людина може взяти кредит на придбання житла, ну хоча б під 10%? Це нереально. Нереально для багатьох потребують житло людей і виплачувати кредит, де ставка складає від 20% і більше.

Програма здешевлення іпотечних кредитів дала шанс навіть сім’ям із середнім достатком стати власниками житла, тому що, погодьтеся, 5%, які повинен сплачувати протягом 15 років учасник цієї програми за ставкою кредиту – цілком підйомна цифра. Інші ж 10% доплачуються державою через спеціальний фонд. Таких умов іпотечного кредитування, до речі, немає навіть у багатьох європейських країнах.

Бажаючим стати учасниками цієї програми пропонується широкий вибір житла, адже в нинішньому році для участі у програмах було погоджено 250 об’єктів у містах з різних регіонів. А це кілька тисяч квартир, що будуються або вже побудовані. До речі, готові квартири використовуються тільки у цій програмі. А забудовники зараз готують нові пропозиції. Також чиновниками враховувався стан ринку нерухомості у тому чи іншому регіоні. Наприклад, продаж квартир в Тюмені йде повним ходом і без будь-яких проблем, а значить, нових будівельних об’єктів для даної програми виділено зовсім небагато. А ось в містах, де житло продається в малій кількості, планується більше місця для будівництв.

Про популярність здешевлення ціни іпотечних заступників для забезпечення доступним житлом громадян свідчить хоча б той факт, що в минулому році таких угод укладено 707 на загальну суму 1,5 мільйона доларів і виплачено громадянам 300 тисяч доларів на покриття часткової компенсації відсотків. У масштабах країни це хороші результати, про що свідчить досить престижне місце в п’ятірці держав, яке було зайнято за підсумками реалізації аналогічних житлових програм в 2013 році серед європейських країн.