Експерти кажуть, що майстрів східних єдиноборств вистачає одного погляду на суперника, щоб визначити характер його подальших дій та побудувати стратегію випереджаючого бою. Виявляється, в інвестиційному бізнесі теж можна припустити, що буде відбуватися в перспективі. Відповідаючи на питання, як отримати потрібну інформацію з майбутнього», фахівці люблять використовувати термін «інтуїція» (так зване «шосте почуття»). Це спосіб отримання необхідних даних з навколишнього інвестора середовища, використовуючи спеціальні методики. Але ці ж відомості можна отримати і за допомогою традиційного аналізу. Як правило, з інвестиційних планів, заснованих на внутрішнє чуття, починають свій шлях у бізнес молоді компанії. З часом у них з’являється досвід і усвідомлення свого місця на ринку, накопичується стратегічний матеріал для аналітичної роботи. І нові довгострокові плани інвестування містять вже більш чіткі розрахункові параметри.

Тому можна сміливо стверджувати, що аналіз і інтуїція є для інвесторів елементами механізму своєрідною «машини часу», завдяки якій можна «потрапити в майбутнє» (тобто визначитися зі стратегією інвестування). Проте залежно від середовища функціонування бізнесу частка цих елементів може змінюватися. Наприклад, для складною і динамічною середовища більше підходить стратегія-прогноз, а для стабільної і досить простий – розгорнуте планування. Важливо розуміти, на якому етапі життєвого циклу знаходиться галузь, в яку вкладається капітал. Від цього залежить безпомилковість стратегії. Слід враховувати, що тривале вкладення коштів у нові технології при завищеній оцінці галузевого зростання на певному етапі починає відіграти руйнівну роль, а економія на інноваціях, коли галузь на підйомі, завжди гарантує відставання.

Слід пам’ятати, що навіть сама продумана стратегія інвестування не зможе гарантувати інвесторам захист від різноманітних несподіванок – змін законодавчої бази, бізнес-інтересів емітентів, правил фінансового ринку і т. д. Але в будь-якому випадку правильний стратегічний план різко знижує невизначеність вкладень.

Досвід успішних інвестиційних фондів доводить, що створення всередині організації відділу стратегічного менеджменту (як незалежної структурної одиниці) з досвідчених фахівців з відповідними повноваженнями – це оптимальний варіант мінімізації ризиків. Основні обов’язки таких працівників – регулярне спостереження за ринковими тенденціями в секторах, віднесених до пріоритетних категорій інвестування; виявлення небезпек для вкладення капіталу; пошук нових можливостей для заробітку; визначення черговості поточних завдань (залежно від ступеня надійності). Крім того, ці експерти повинні мати особливий статус в компанії і прямий вихід на її перших осіб, щоб оперативно інформувати останніх про життєво важливі зміни в інвестиційній стратегії.

Якщо ви шукайте варіанти для вигідних вкладень в Інтернеті, то рекомендую звернути увагу на високоприбуткові інвестиційні фонди, які пропонують клієнтам різні тарифні плани для заробітку. На сайті https://bestpaid.biz ви знайдете список кращих з них, а також дізнаєтеся про інші способи роботи в онлайн-режимі. Сьогодні будь-який активний людина має шанс знайти додатковий або навіть основне джерело доходу, використовуючи для цього свої професійні навички. Хто пише тексти, що продають, хто створює сайти, а є і ті, кому цікаво займатися програмуванням. Головне якісно виконувати замовлення, причому точно в строк – це допоможе знайти постійних замовників і залишатися затребуваним.