Економіка Німеччини – одна з найсильніших у світі, а на європейському просторі у неї взагалі немає конкурентів. Не дарма багато експертів називають її «економічним локомотивом» Євросоюзу. І це не просто гарне вираз, оскільки економічне зростання в Німеччині поступово «витягує» з кризи всю Європу. Це підтверджує статистика. Так, німецька економіка в 1-му кварталі 2017 року продовжила зростати. За даними статистичного відомства, опублікованими в травні, за перші 3 місяці ВВП, як і прогнозували аналітики, збільшився відразу на 0,6%. Зростання економіки ФРН на початку року сприяли такі фактори: приплив зовнішніх інвестицій, підвищення споживчих витрат, високий обсяг експортних поставок. Саме ці 3 причина стали драйверами німецького економічного зростання. Потрібно нагадати, що попередня статистика теж була позитивною. В 4-му кварталі 2016 року ВВП Німеччини додав 0,4%, а за весь минулий рік – 1,9%, що стало найбільшим показником за 5 років.

Якщо говорити про структуру зростання німецької економіки, то в порівнянні з попереднім роком вона змінилася, і в цьому є позитивні моменти. Так, наприклад, у 2016 році економічне зростання зумовили, передусім, витрати приватних домогосподарств і держави. В даний час в економіці Німеччини важливу роль грають експорт та інвестиції. Німецький експорт несподівано показав позитивну динаміку в лютому 2017 року (+0,8% в місячному вираженні), хоча економісти спочатку передбачали спад на 0,5%. А до кінця 2017 року він взагалі може зрости на 3% (прогноз від торгово-промислової палати).

Тому не треба дивуватися, що німецька економіка забезпечує існування майже 4,8 млн. робочих місць в інших країнах Євросоюзу. Великий попит з боку ФРН стимулює економіку сусідніх держав, а не гальмує її. Це висновки нового дослідження швейцарського експертного інституту «Prognos», опублікованого в середині червня. Таке дослідження замовило «Об’єднання баварської економіки». Приводом для експертизи стала багаторічна критика Німеччини щодо її великого позитивного сальдо торгового балансу, яка звучить як з боку ЄС, так і з іншого боку Атлантики. Під час травневого дипломатичного турне в Європу цю критику висловив також Дональд Трамп. На переговорах він обізвав німців «поганими» за поточний високий профіцит у торгівлі з США.

Щорічно Німеччина імпортує з країн ЄС товарів на 500-600 млрд. євро. Ослаблення німецької конкурентоспроможності могло б призвести до зниження економічних показників всього ЄС до 2023 року на 36 млрд. євро, стверджують дослідники. Вони спростовують міф про те, що німецька конкурентоспроможність нібито шкодить сусіднім країнам. Успіхи німецької промисловості і обсяги імпорту дозволяють заробляти, насамперед, сусіднім країнам. Найбільше товарів в Німеччину постачають Бельгія, Нідерланди, Франція. Після них йдуть Чехія, Італія, Польща. Німеччина імпортує товари/послуги для потреб промисловості і лише 28% імпорту припадає на споживчі товари. В одній Польщі завдяки німецькому попиту існують 890 тис. робочих місць. Це більше, ніж в інших країнах ЄС.

Німецькі макроекономічні індикатори наразі зростають, але незважаючи на це все ще залишаються люди, які не можуть з якихось причин знайти собі роботу. І поки вони займаються питаннями працевлаштування, а цей процес може бути тривалим, їм доводиться отримувати фінансові виплати від держави. Якщо вам ця тема цікава, то можете на сайті http://ru-geld.de/benefits/unemployment.html почитати про допомоги по безробіттю в Німеччині. Ви дізнаєтеся про те, який їх розмір, які бувають види дотацій, як стати на облік на біржі праці. Вся інформація детальна та актуальна (на 2017 рік).