Відмінності від безготівкових грошей

У електронних грошей є деякі особливості, які суттєво відрізняють їх від безготівки. Вони, по-перше, на відміну від безготівкових грошових коштів, не є універсальним засобом для платежів, так як використовуються користувачами конкретних платіжних систем. По-друге, емітентом звичайних грошей є виключно Центробанк, тоді як емітентами електронних фінансів найчастіше виступають комерційні банківські установи та фінансові компанії, що працюють в цій сфері діяльності. По-третє, у онлайн-грошей немає необмеженого звернення – вони функціонують у чітко написаним правилам і лише там, де їм дозволяється законодавством. По-четверте, у електронних грошей є майнова цінність, але вона забезпечується реальними передплаченими грошима, причому як готівкою, так і безготівково (на відміну від традиційних грошей, цінність яких проголошена законом). По-п’яте, у власників онлайн-грошей є права грошової вимоги до емітента, який зобов’язаний їх погашати (в тому числі і безготівковими фінансами).

І останнє. На відміну від безготівки, одержувач онлайн-грошей (за підсумками їх перекладу йому) набуває право вимагати кошти за них у того ж емітента, що і платник. У цьому випадку електронні гроші обмінюються на реальні гроші в безготівковій формі або у вигляді готівки. При цьому електронні гроші «крутяться» в рамках однієї платіжної системи, а значить, не здатні до того, щоб переводити їх в інший вид, не змінюючи форми.

Відмінності від права вимоги

По-перше, у електронних грошей є спеціальне визначення, зафіксоване в профільному законі. Це одиниці вартості, які зберігаються у користувача або емітента на якомусь електронному пристрої. Природно, що в такому вигляді ні про яке право вимоги говорити не можна. Нагадаємо, що традиційні гроші відносяться до об’єктів цивільних правовідносин, так як у них є номінальна вартість, встановлена законом.

По-друге, за законом онлайн-гроші – це засіб платежу. З тією лише різницею, що сфера їх використання обмежена. Так, дрібні підприємці і великий бізнес не можуть проводити платежі електронними грошима (а тільки отримувати їх за товари, роботу, послуги). При цьому дозволяється випуск тільки тих онлайн-грошей, які номіновані в національній валюті. В нашій країні заборонені послуги платіжних систем, які досі не змогли узгодити з національним банком правила використання електронних грошей. Їх, звичайно ж, багато використовують, але лише до тих пір, поки з ними не виникли якісь проблеми.

По-третє, онлайн-гроші з’являються лише в результаті випуску їх емітентом. У цій ролі можуть бути комерційні банки (на їх частку припадає найбільший обсяг емісій), а можуть і фінансові компанії, які вирішили завоювати цей ринок. Їх поки мало, але тенденція до збільшення вже помітна. Емісія здійснюється просто – електронні гроші надаються звичайним користувачам або комерційним агентам шляхом зарахування на особистий гаманець після їх обміну на реальні грошові кошти. Так що емітент не в змозі випустити онлайн-гроші на суму, що перевищує розмір отриманих фінансів.

Популярність електронних грошей навряд чи хтось стане заперечувати, як і той факт, що у них з’явилися серйозні конкуренти у вигляді численних криптовалют, серед яких величезною популярністю користується cloudcoin. Це відносно нова хмарна валюта, але вона вже має своїх шанувальників серед інтернет-користувачів – особливо серед тих, хто професійно займається інвестуванням. Більш докладну інформацію про неї ви зможете знайти на спеціалізованому сайті cloudcoin.shop. Тут ви дізнаєтеся, наприклад, як купити/продати cloudcoin, її поточну вартість і відмінності від знаменитого bitcoin. Удачі!