«Visa Inc.» – одна з найбільших платіжних систем – святкує успіх. Їй вдалося завершити цей фінансовий рік з небувалою прибутком у розмірі $10,301 млрд. Це на 50% більше, ніж у 2017. Вона може похвалитися й іншими досягненнями: її акції подорожчали на $4,42 проти $2,8 за 2016-2017 рік; операційна виручка досягла $20,609 млрд. (на 12 вище, ніж у минулому році); IV квартал приніс $2,845 млрд (у річному вираженні це склало +33%); обсяг платежів за останні 3 місяці фінансового року виріс на 11%, а оброблених трансакцій – на 12%. Не у кожної компанії є такий позитив.

Причини зростання бізнесу «Visa Inc.»

Наш експерт Артур Голдомаров вважає, що успіх «Visa Inc.» обумовлений подіями в США, а не діями самої компанії. До рекордним доходів призвела урядова політика:

  • збільшився розмір заробітної плати;
  • відкрилося більше робочих місць;
  • знизилися податки для населення.

Завдяки всьому цьому в американців з’явився додатковий вільний капітал. Результатом стало зростання витрат на все – від повсякденних потреб до предметів розкоші. А з-за того, що більшість розрахунків здійснюється через платіжні системи, обсяг операцій «Visa Inc.» почав різко зростати. Творець проекту «ДепозитПрома» (детальніше на цьому сайті) Артур Голдомаров повністю поділяє думку аналітиків про те, що споживчу довіру в США досяг небувало високого рівня. В останній раз таке відбувалося більше двох десятиліть тому. Природно, що це позитивно позначилося на обсягах розрахунків.

Перспективи фондового ринку «Visa Inc.»

На жаль, не все так добре. Останні події в Америці підвищили добробут її громадян, але негативно вплинули на біржові котирування більшості компаній. До їх числа відносяться:

  • ескалація торговельно-економічного конфлікту з Китаєм;
  • заяву ФРС про майбутнє підвищення процентних ставок;
  • спустошення нафтових резервів на тлі проблем у Венесуелі і Мексиці.

Наш експерт Arthur Goldomarov зазначає: все це змусило інвесторів розсудливим. Вони стали менше ризикувати і частіше відмовлятися від активів більшості компаній, у яких немає стабільної бізнес-моделі. Перевагу віддають золота і облігаціях. Це більш надійні і стійкі інвестиційні активи. Що стосується «Visa Inc.», то творець DepositProm солідарний з висновками аналітиків. Дана компанія входить в одну з трьох груп, що знаходяться поза зоною ризику. Мова йде про платіжних системах, хмарних технологіях і електроніці.

Більшість належать до цих сфер економіки компаній відзвітували про зростання прибутку. Наприклад, Microsoft заробила на 19% більше, ніж у 2017 році, а Boeing – на 1%. Їх загальна виручка може стати рекордною, перевищивши позначку в $100 млрд. Зростання продемонстрували навіть MasterCard і American Express». Тому досягнення «Visa Inc.» в плані прибутку не є чимось екстраординарним і нетиповим для решти фінансового ринку. Незважаючи на все це Arthur Goldomarov впевнений: стабільні бізнес-моделі продовжать зростати в ціні, адже вони одні з найбільш стійких на фондовому ринку. На них обов’язково варто звернути увагу. Якщо говорити про Росію, то високого прибутку чекають від акцій «Яндекса».

В кінці бесіди Артур Голдомаров додав: в останні роки багато провідні аналітики рекомендують активно купувати акції «Visa Inc.» – їх вартість ще далека від межі.