Завдяки всіляким web-сайтів і програм, орієнтованих на допомогу у веденні сімейного бюджету, багато хто з нас вже встигли оцінити переваги цього процесу і його результати. Серед них – істотна економія грошей, можливість групувати і відстежувати всі свої доходи і витрати, а також реальний шанс при розумній економії, жити розкошуючи, без будь-яких серйозних обмежень. Одним з таких сервісів є програма «Домашня Економіка», призначена для установки на персональний комп’ютер.

В даний час виробник даного програмного забезпечення випустив чергову версію програми: «Домашня Економіка 3.0», яка наділена великою кількістю опцій з обліку особистих фінансів.

Відразу ж після установки цієї програми на комп’ютер, користувач вносить до неї дані, необхідні для обліку особистих фінансів: свої доходи і витрати, зазначає в представленому списку банки, з якими веде співпрацю (надалі це забезпечить зручність роботи з калькуляторами при розрахунку виплат за кредитами). В програмі всі ці списки названі довідниками. Також у разі необхідності програма може знаходити для вас сторонню інформацію, наприклад, готелі Марселя, ресторани Москви і так далі.

Розділ «рахунки» дозволяє контролювати всі фінансові кошти, причому їх можна називати по-різному, в залежності від тих чи інших витрат або джерел доходу. Крім того в «Домашньої Економіки» передбачено так званий список власності, що враховує всі ваші активи. Це рухоме і нерухоме майно, на що витрачаються гроші, і з якого отримується дохід. У підсумку на головній сторінці програми відображаються списки всіх розділів, статистика по сімейному бюджету, короткий зміст рахунків, а також фінансові новини, що представляють інтерес для користувача. Приміром, готелі Сіднея ціни на які порівняно невисокі, можуть бути представлені у вигляді окремого компактного списку.

Для оптимізації ведення обліку особистих фінансів кожна сторінка оснащена різноманітними шаблонами, застосування яких полегшить процедуру введення інформації в програму.

Важливе значення у «Домашньої Економіки» відводиться і калькуляторів: ощадний (веде облік вкладів у різних банках), валютний (підраховує курс валют на певний день), кредитний (відображає розмір щомісячних виплат за кредитом і вказує, що ви укладаєтеся до плану). Крім того програмою також передбачено калькулятор розрахунку електроенергії. Опція планування дозволить користувачеві розрахувати свої приблизні витрати на місяць, що в результаті допоможе не вийти за рамки плану. А завдяки докладним звітів людина завжди зможе оцінити результати своїх ощадних праць.