Багато хто з нас регулярно отримують смс-ки від різних банків з привабливими пропозиціями оформити вигідний кредит. Іноді банки навіть дзвонять потенційним клієнтам, переконуючи їх по телефону в тому, що позика вже схвалений заочно – залишилося тільки прийти в банківське відділення і швидко отримати гроші. Звучить це настільки переконливо, що мимоволі замислюєшся про таку можливість. Створюється враження, ніби банкіри дійсно тільки і чекають потенційного позичальника з привабливими умовами кредитування. На ділі все виявляється не дуже привабливо.

Чи варто вірити менеджерам по телефону?

Коли ми приходимо в банк, раптом виявляється, що необхідно подати цілий пакет документів – в тому числі і довідку за формою 2-ПДФО. Але якщо людина є фрілансером або у нього «сіра» зарплата з мізерною офіційною частиною, то кредит він вже не отримає. Потенційний клієнт подає заявку, розраховуючи на особливе ставлення кредитного менеджера до себе, раз вже йому навіть телефонували, але отримує відмову. Для багатьох це привід забути про позикових грошах, хоча найчастіше кредитування після відмови цілком можливо – сьогодні це не проблема. Тому, перш ніж звертатися в мікрокредітние організації, що пропонують малі суми грошей під «пекельні» відсотки, спробуйте удачі в іншому банку.

Людина цілком може бути платоспроможним, якщо, наприклад, він працює в Інтернеті або має неофіційну повну зайнятість. Тут банкам слід звертати увагу на додаткові нюанси фінансової біографії людини і приймати до уваги його кредитну історію в інших кредитних організаціях. Цього, як ми підозрюємо, не робиться. Деколи відмову у кредитуванні і зовсім носить суб’єктивний характер. Виключити людський фактор і домогтися повної неупередженості рішень допомагають такі компанії, як SBC Technologies, які пропонують технічні рішення для роботи як банків, так і МФО.

Система самостійно перевіряє потенційного позичальника по всім доступним каналам і приймає рішення про видачу йому кредиту. Якщо дати їй можливість збирати найбільш повні відомості, а не тільки ті, якими володіє конкретний банк, можна домогтися дійсно ефективної роботи. Що ж все-таки робити позичальникові, якщо йому відмовили у видачі кредиту? Можна і потрібно звернутися в інший банк. Так як вимоги у різних банків відрізняються, то цілком можливо, що в якому-небудь з них гроші все-таки видадуть. Однозначно не варто звертатися до неперевіреними кредиторам. Звичайно ж, якщо ви не боїтеся колекторів і готові витримувати емоційний терор цих людей у разі, якщо вчасно виплатити кредит не вдасться. В крайньому випадку краще зайняти потрібну суму у рідних.

Хочеться вірити, що грамотний сервіс для кредитних організацій допоможе банківським службовцям більш лояльно ставитися до своїх клієнтів, підбирати для них максимально сприятливі умови співробітництва та неупереджено приймати рішення про видачу позик.