Продовження. Початок тут – лізинг.

Безумовне гідність лізингових операцій перед іншими видами фінансування – зниження податкового тягаря на організацію-лізингоотримувача за рахунок використання механізму прискореної амортизації. У той час як при купівлі майна в кредит його вартість включається у витрати через амортизаційні відрахування без застосування цієї норми. Вартість майна, взятого в лізинг, як мінімум в три рази швидше списується на собівартість, тим самим досягається істотна економія на податку на майно.

Також лізингові платежі вважаються витратами і не потрапляють під оподатковувану базу, завдяки чому знижується податок на прибуток. І не варто забувати про те, що ПДВ, що входить в лізинговий платіж, можна пред’явити до відрахуванню. Крім того, якщо предмет лізингу знаходиться на балансі лізингодавця, укладення договору лізингу не впливає на співвідношення власних і позикових коштів компанії, а також не збільшує його кредиторську заборгованість. Тобто виходить, що таким чином не обмежується можливість підприємства залучати додаткові позики.

І ще один невеликий, але приємний нюанс – до закінчення терміну дії договору за своєчасну сплату податків і оформлення звітів несе відповідальність лізингова компанія, а завдання клієнта зводиться до своєчасного внесення лізингових платежів.

Як ви знаєте, вітчизняні банки часто не надто охоче йдуть на надання довгострокових кредитів. А саме в них і потребує більшість наших бізнесменів, адже нове майно підприємства, будь то фронтальні навантажувачі, автобуси або асфальтоукладальники далеко не відразу починає приносити розрахункову прибуток. Саме тому лізинг користується такою великою популярністю у бізнесу, адже лізинговий договір може бути укладений на досить тривалий термін. Але і це ще не всі плюси – так, наприклад, багато лізингові компанії готові запропонувати своїм клієнтам гнучкий графік платежів в період установки і обкатки обладнання (до його повного запуску компанія виплачує лізингодавцю лише мінімальні грошові суми). P. S. Продовження буде!