Останнім часом серед абонентів мобільних операторів неухильно зростає частка автовласників. Одна з причин цього – унікальна, що не має досі аналогів у нас в країні мобільна послуга «авто-навігатор». Якщо хто не знає, то «авто-навігатор» – це радіонавігаційна диспетчерська служба, яка об’єднала в собі можливості розробленої в секретних лабораторіях США глобальної системи визначення місця знаходження GPS і мобільного зв’язку GSM. Її головні функції – забезпечення безпеки транспорту та повний контроль за його використанням.

Принцип роботи «авто-навігатора» досить простий. У салоні машини встановлюється приховане від сторонніх очей спеціальний пристрій – мобільний термінал, який представляє собою звичайний стільниковий телефон з SIM картою і номером. Там же, в салоні, і розташовується кнопка, на яку водій повинен натиснути в разі небезпеки. Після цього мобільний термінал відправляє по мережі SMS повідомлення інформаційний центр спеціальної компанії, що бере участь в даному проекті поряд з мобільним оператором. Тривожний сигнал миттєво обробляється, і на екран комп’ютера виводиться вичерпна інформація: номер абонента, марка і прикмети автомобіля, а також місце події на електронній карті міста. Диспетчеру залишається лише зв’язатися з правоохоронними органами.

Інший приклад. Якщо водій надовго залишає машину без нагляду, то перед відходом йому достатньо зателефонувати диспетчеру і поставити авто, що називається, на охорону. У цьому випадку при спробі угону автомобіля відбувається те, що й описано вище. Більше того, в такій ситуації власник транспорту може сам «зв’язатися» з мобільним терміналом, набравши його стільниковий номер, і хитромудрий пристрій просто напросто… заглушить двигун машини.

Коли ж мова йде про необхідність контролювати пересування машини, то тут користувачами послуги «авто-навігатор» виступають, природно, керівники підприємств, розпорядженні власним автопарком. Тобто корпоративні клієнти, яким вітчизняні мобільні оператори останнім часом приділяє особливу увагу. В даному випадку диспетчерський центр обладнується безпосередньо на території підприємства. І його керівник при бажанні в будь-який момент може дізнатися, де знаходиться і, відповідно, чим займається шофер: везе вантаж за вказаною адресою або «халтурить» десь на стороні. І ефект від цього просто приголомшливий. Так, наприклад, з «авто-навігатором» одна із серйозних компаній-перевізників на 20% скоротила витрати на утримання машин. Солідні міжнародні компанії, чиї вантажі транспортуються територією нашої країни, наполягають на тому, щоб при цьому використовувалися автомобілі, обладнані системою супутникової навігації. Так що у мобільного послуги «авто-навігатор» велике майбутнє. І цим ми зобов’язані мобільним операторам, що надають на неї прийнятні тарифи.