Сучасний інвестор має доступ до самим різним способом заробітку на інвестиційному ринку. Його сьогоднішні можливості щодо вкладення капіталу в рази краще, ніж ті, які були навіть 10 років тому. Одна лише поява криптовалют дає шанс багатьом біржовим гравцям мати стабільний дохід від торгівлі тим же биткоином. А адже ще є дорогоцінні метали, валюти розвинених країн, зернові, сільськогосподарські товари, промислова сировина і т. д. Але якщо говорити про лідерів, то дуже популярним активом на біржах є нафта. Вона максимально популярно серед будь-яких трейдерів, починаючи від приватних і закінчуючи тими, хто працює у великих фінансових фондах, що спеціалізуються на інвестуванні.

Адже що таке нафта в сучасних реаліях? Це саме те корисна копалина, без якого неможливе існування нашої цивілізації. І це не гучна фраза», так як вся глобальна економіка заснована на енергетичних ресурсах, серед яких нафта займає перше місце. Так як на ній заробляти, використовуючи можливості товарних бірж?

Перший варіант буде цікавий тим людям, які мають гроші, але не мають бажання чи можливості особисто займатися інвестиційною діяльністю. Вони просто хочуть стабільно одержувати додатковий прибуток, не витрачаючи на це свій дорогоцінний час. Для них у сфері фінансів існує послуга «довірчого управління». Суть її в наступному. Людина віддає свій капітал професіоналам, які використовують ці фінансові кошти для біржової торгівлі, отримуючи за своє посередництво певні комісійні виплати. Таких фахівців безліч, тому треба ретельно робити вибір тих, з ким планується довгострокове співробітництво. Адже там, де «крутяться» багатомільйонні суми, з’являються всілякі шахраї та аферисти, які хочуть обікрасти довірливих людей. Треба читати відгуки, вивчати рейтинги, аналізувати документи, а вже після цього підписувати договір і переводити гроші. Довіряйте грамотним інвесторам, які знають, що таке нафта, як на ній заробляти, на яких біржах працювати і з якими брокерами.

Другий спосіб підходить початківцям трейдерам, які планують будувати кар’єру в сфері біржової торгівлі, спеціалізуючись на нафті. Але тут треба розуміти, що доведеться докласти чимало зусиль, щоб добитися хоч мінімального успіху і, як мінімум, не збанкрутує. В першу чергу треба отримати знання, якщо немає спеціалізованої освіти. Тут головне зосередиться на трьох напрямках – навчитися користуватися торговим терміналом, вивчити основи ринкового аналізу (технічного/фундаментального) і зрозуміти, як ціна нафти реагує на новини (політичні, економічні, фінансові). По-друге, треба підписати договір про обслуговування у брокерської компанії. Без неї не можна вийти на біржу.

Після цього підбирається актив для трейдингу. Торгувати нафтою можна за допомогою ф’ючерсів, опціонів та інших деривативів, кожен з яких має свої специфічні нюанси. Тепер залишається укладати угоди, займаючись активною купівлею-продажем нафти. Робити це легко, так як її цінові коливання дозволяють заробляти на різниці біржових котирувань. До того ж у нафти висока волатильність – в будь-який момент можна зробити торгову операцію. На біржі немає вихідних і святкових днів, тому трейдинг здійснюється в режимі 24/7.