Ну ось, черговий футбольний сезон завершено, а отже, можна підвести деякі підсумки. Враховуючи той факт, що мій блог розповідає про людей і грошах, я не стану аналізувати європейські футбольні чемпіонати або результати виступу того чи іншого футбольного клубу – для цього існують великі спортивні портали, добре справляються зі своєю роботою. Я в своїй статті всього лише хочу розповісти про тих футболістів, які на трансферному ринку цінуються більше за інших, то є наша сьогоднішня тема – найдорожчі футболісти.

Відразу скажу, що в сучасних реаліях трансферна вартість будь-якого футболіста є величиною непостійною, регулярно змінюється та залежить від дуже багатьох факторів – починаючи від результатів його гри і закінчуючи фінансовими апетитами його клубу і його агента. Тому я не буду заглиблюватися в ці розрахунки, а скористаюся інформацією, яку надає досить авторитетний сайт www.transfermarkt.de. До речі, якщо ви пам’ятаєте, то я вже користувався його послугами при написанні статті «найдорожчі футбольні трансфери». І ще – як я вже говорив, ця інформація періодично змінюється, тому сьогоднішня стаття буде оперувати статистичними даними на 22.06.2011. Отже, найдорожчі футболісти світу (ТОР-10):

 • Ліонель Мессі (Lionel Messi), FC Barcelona – 100 млн. євро
 • Кріштіану Роналду (Cristiano Ronaldo), Real Madrid – 90 млн. євро;
 • Андрес Іньєста (Andres Iniesta), FC Barcelona – 60 млн. євро;
 • Сеск Фабрегас (Cesc Fabregas), FC Arsenal – 55 млн. євро;
 • Уейн Руні (Wayne Rooney), Manchester United – 52 млн. євро;
 • Давид Вілья (David Villa), FC Barcelona – 50 млн. євро;
 • Хаві (Xavi), FC Barcelona – 50 млн. євро;
 • Фернандо Торрес (Fernando Torres), FC Chelsea – 46 млн. євро;
 • Франк Рібері (Franck Ribery), FC Bayern München – 45 млн. євро;
 • Самюель ето’о (Samuel eto’o), Internazionale Milano – 42 млн. євро.
 • Ліонель Мессі (Lionel Messi) – карикатура

  Як бачите, найдорожчі футболісти світу грають у каталонській Барселоні (4 людини з ТОР-10), що і не дивно, враховуючи успіхи цієї команди в останні роки.

  Також цілком закономірно і перше місце в ТОР-10, адже на сьогоднішній день альтернативи Лео Мессі немає – людина, який вніс величезний внесок у перемогу іспанської Барселони на міжнародній арені (у Лізі Чемпіонів і у внутрішньому турнірі (в Чемпіонаті Іспанії), просто не може коштувати дешево. Особливо якщо цей самий чоловік в останні два роки (2009-2010) зміг стати володарем «Золотого М’яча». До речі, коли ФІФА за підсумками 2010 року вручала «Золотий М’яч», то 2 одноклубника Лео Мессі – Андрес Іньєста та Хаві зайняли відповідно 2 і 3 місце, так що вони також по праву входять в ТОР-10.

  Своє законне 2 місце займає і Кріштіану Роналдо – футболіст, який став за підсумками сезону 2010/2011 володарем європейської «Золотої Бутси» (у Чемпіонаті Іспанії забито 40 голів). Правда, варто сказати, що в сезоні 2009/2010 Кріштіану Роналдо перейшов у мадридський “Реал” за 94 млн. євро, так що за минулий рік цей футболіст трохи подешевшав.

  Кріштіану Роналду (Cristiano Ronaldo) – карикатура

  Трохи подешевшав на трансферному ринку і Фернандо Торрес, за якого лондонський Челсі віддав на початку сезону 2010/2011 58,5 млн. євро, але цей футболіст по праву входить в ТОР-10. Ось і все, тепер ви знаєте, хто вони – найдорожчі футболісти світу на поточний момент. Але як мені здається, цим хлопцям недовго залишилося «спочивати на лаврах». Адже скоро розпочнеться черговий футбольний сезон, а значить, ми з вами побачимо нові перемоги і нові невдачі футбольних клубів, в результаті чого на арену вийдуть зовсім інші герої. Удачі!