Ідеальний варіант для багатьох задач у домашніх умовах – універсальний мультимедійний комп’ютер. Конфігурація персонального комп’ютера (ПК) середнього класу поєднує раціональну ціну з досить таки високою продуктивністю. В середньому ціновому діапазоні ви знайдете ПК, які вдало поєднують в собі відмінний потенціал для виконання робочих завдань і ресурсномістких розваг. Такий комп’ютер легко впорається з обробкою «важких» фото, редагуванням аудіо-файлів, стисненням або декодуванням відео-контенту. Слід розуміти, що комп’ютери, ціни яких нижче, теж можуть виконувати ці завдання. Але головним фактором є швидкість і зручність застосування комп’ютера під час їх виконання.

На що варто звернути увагу? Вибір процесора – це один з найважливіших етапів. Тому ми знову відштовхуємося від основного призначення і завдань, які буде виконувати комп’ютер. Щоб придбати комп’ютер для ігор, треба звернути увагу на число ядер, адже саме від цього параметра залежить продуктивність. Одноядерними процесорами найчастіше оснащуються ПК, основним призначенням яких є робота з «легкими» офісними додатками. Щоб ваш комп’ютер функціонував «без гальм» в крутих графічних програмах, рекомендуємо вибирати двоядерні моделі. Ігровий комп’ютер, призначений для сучасних ігор, може оснащуватися і 4-ядерним процесором, але його ціна буде вище.

Ігровий комп’ютер обов’язково повинен бути оснащений дискретною відеокартою. Сучасні розробки у сфері відео-інтеграції дозволяють виробляти процесори, що мають строєні відеокарти. Але такі відеокарти не дуже потужні і дозволяють впоратися тільки з типовими завданнями. Тому зверніть увагу, щоб комп’ютер був обладнаний повноцінної відеокартою. Якщо ви вирішили придбати комп’ютер для ігор, то приділіть увагу графічних чіпів. Важливу роль відіграє бітність, тип пам’яті, частота, обсяг.