У своїх попередніх статтях я вже не раз згадував про те, що збільшити свій щомісячний дохід можна самими різними способами. Одним з таких методів є заробіток в Інтернеті, який останнім часом набирає все більшу популярність на просторах «віртуальної мережі». Правда, треба відзначити той факт, що якщо ви вирішили вступити в цей бізнес, то ваше життя кардинально зміниться. Вам доведеться відмовитися від багатьох своїх звичок і придбати масу нових навичок, так як інтернет-підприємництво – це багато в чому незвичайний спосіб отримання доходу, але зате цікавий.

Коли мова заходить про інтернет-підприємництво, багато з нас відразу ж уявляють собі це заняття у вигляді великої фірми і величезною бізнес-системи. Одних такий стан речей приваблює, в той час як інших – відштовхує. Кожен відразу ж намагається взяти в руки калькулятор, щоб прорахувати всі ці «бізнес-плани», «окупності» і «кредити».

Я не сперечаюся, що починати інтернет-підприємництво можна глобально: розробити і прорахувати якісний бізнес-план, зробити великі фінансові вкладення (свої або позикові), витратити на це багато сил і часу. Але якщо ви ніколи раніше не займалися підприємницькою діяльністю, тобто у вас відсутній відповідний досвід і необхідні для бізнесу знання, то існує досить висока ймовірність того, що ви зазнаєте невдачі. А це означає, що величезна кількість сил, часу і грошових коштів вами буде загублено. У цьому випадку ви, звичайно ж, отримати певний досвід, і надалі він може навіть послужити вам сходинкою до майбутніх перемог, однак сплачена ціна за ці знання буде занадто високою. Тому багато починаючі підприємці, обпікшись на спробі почати інтернет-бізнес, вже ніколи не повертаються до цієї теми.

Тому багато експертів кажуть, що напрацьовувати досвід і знання в бізнесі варто менш витратними способами. Для здійснення інтернет-підприємництва потрібно все-таки відмовитися від усіх вищевикладених кроків і піти нестандартним шляхом. Що я маю на увазі?

У першу чергу варто відмовитися від думки, що починати «віртуальний бізнес» відразу ж треба з величезних фінансових вкладень. Вам потрібно постаратися вибрати таку сферу діяльності, яка спочатку не вимагає великих грошових вливань. Наприклад, не купуйте одразу ж купу всіляких сайтів в надії їх вигідно монетизувати. Навряд чи у вас це вийде, якщо немає відповідного досвіду. Краще спробуйте особисто створити 1-2 сайту, пройшовши всі етапи від вибору доменного імені і хостингу до отримання прибутку.

По-друге, почніть просто працювати – без просторого офісу з євроремонтом і навіть без співробітників. Якщо ви, наприклад, web-дизайнер, то постарайтеся спочатку піти у фріланс, самостійно шукайте замовлення, виконуйте їх якісно і вчасно, наработайте клієнтську базу. А вже після цього, коли ви повністю поринете в дану сферу діяльності, коли дізнаєтеся всі тонкощі і нюанси цієї роботи, можна замислитися про власну web-студії.

І, по-третє, якщо ви серйозно вирішили піти в інтернет-підприємництво, то обов’язково зробіть собі сайт, який буде вашою візитною карткою. Також не забувайте про соціальних мережах – сьогодні вони стають хорошим інструментом для маркетингових цілей і реклами своїх послуг. Ви повинні бути максимально інтегровані у «віртуальний світ».

Зараз існує багато можливостей для того, щоб займатися інтернет-бізнесом, причому для цього не обов’язково відразу ж мати багато грошей. Головне поставити собі конкретну мету, знайти свою нішу для заробітку і працювати, працювати, працювати. Удачі!