Вибираючи квартиру на вторинному ринку житла, бажано звернути особливу увагу на деякі моменти. В першу чергу – це конструкція, матеріали і рік побудови. Нерухомість в панельних багатоповерхівках обходиться трохи дешевше, але навіть за умови гарного ремонту всередині буде спекотно влітку і взимку прохолодно. При вирішенні переїхати у вторинне житло купити квартиру зараз не складе великої проблеми, враховуючи безліч самих різних варіантів за прийнятними цінами і умовами іпотечного кредитування.

Від чого залежить вартість вторинного житла?

Підбираючи варіанти житла на вторинному ринку, має сенс розглядати, в першу чергу, квартири в цегляних будинках. Ремонт в панельних будинках обійдеться значно дорожче. Слід враховувати поверх, на якому знаходиться квартира. Якщо вона вище 3 поверху, то бажано наявність ліфта. Навіть якщо ви ним не користуєтесь зараз, в подальшому він майже напевно знадобиться при підйомі великих речей або тоді, коли підніматися по сходах стане фізично складно. Площа і планування квартири – це ті параметри, від яких часто залежить підсумкова ціна. Під час огляду «вторинки» слід звернути увагу на те, на яку сторону виходять вікна. Так, наприклад, 2 к квартира, звана «распашонкой», обійдеться трохи дорожче. Бажано також, щоб кімнати не були прохідними.

Велике значення має якість комунікацій. У багатьох старих будинках доводиться робити капремонт із-за поганого стану каналізації, вентиляції та електропроводки. Крім того, на ціну впливає кількість і розмір кімнат, якість обробки, наявність розвиненої інфраструктури, парковки та дитячого майданчика. Схожі квартири, але з різних районів, коштують по-різному.