Найбільше установ – понад 30 – охоче видають значні суми готівкою під заставу нерухомості. Щоправда, посісти ви зможете не більше 50% від вартості вашого житла. Причому оцінку квартири кредитні установи проводять самостійно, із залученням власних експертів, так що завищити підсумкову суму, «підмазавши» сторонніх осіб, позичальнику навряд чи вдасться. Деякі банки роблять ще простіше – наприклад, встановлюють кредитний ліміт. Тобто навіть якщо ви закладаєте в банку квартиру в 200 квадратних метрів вартістю понад 3,0 млн. гривень, позичити зможете максимум 800,0 тис. гривень.

Терміни повернення таких кредитів великі – від 3 до 10 років. Нижче і кредитні ставки – в середньому 15-18% (річний показник). Переважна більшість банківських установ не передбачає штрафних санкцій (у разі якщо ви захочете повернути позичені гроші достроково). Також багато банків додатково попросять вас застрахувати власне життя і заставну нерухомість від нещасних випадків або стихійних лих. При оформленні кредиту під заставу нерухомості слід враховувати наступне. Якщо квартира належить не тільки позичальнику, то необхідно надати в банк нотаріально завірена згода співвласника нерухомості на те, що квартира буде знаходитися під заставою.

До того ж, на час знаходження нерухомості в заставі ви, як власник, не має права її змінювати, передавати третім особам і навіть включати в заповіт. Також необхідно пам’ятати, що надати в заставу квартиру, в якій ви власне і проживаєте разом зі своєю сім’єю, буде складно. Банки зазвичай насторожено ставляться до таких застав, прекрасно розуміючи, що відібрати у недобросовісного позичальника житло навіть у судовому порядку дуже складно. Особливо тоді, коли там прописані неповнолітні діти. Удачі!