Інвестори надають перевагу монетам перед золотими злитками з-за існуючого режиму оподаткування. У деяких країнах золоті монети за традицією вважаються грошима, тому операції з ними, звільняються від прямих податків, а у разі вивезення за кордон по них не стягуються митні збори. Крім тезавраторов, торгові операції яких домінують на ринку, регулярний попит на золоті монети (особливо на більш рідкісні різновиди) створюють колекціонери-нумізмати. Іноді монети купують для прикрас, а дехто їх широко використовують у вигляді подарунків. У Саудівській Аравії, наприклад, і в деяких країнах Перської затоки іноземні золоті монети, переважно англійські, використовувалися як справжні гроші у внутрішньому грошовому обігу. Ринок золотих монет охоплює такі різновиди: нумізматичні, полунумизматические, оборотні. Вони іноді називаються інвестиційними або тезавраційними, оскільки їх використовують в основному для накопичення (тезаврації) абстрактної вартості шляхом інвестування фінансових коштів у високоліквідні вироби із золота (монети). Постачальники тезавраційних монет (центральні банки різних країн) карбують такі види.

1. Монети «під старовину». Це копії монет, які коли-то давно перебували в обігу, а зараз лежать у сховищах центральних банків. Це сучасна карбування із зазначенням року випуску або без (французька наполеондор, англійські соверени, російські «царські» рублі). Такі вироби називають «новодели», тобто монетами сучасного випуску, які карбуються за старими зразками офіційними монетними дворами і приватними фірмами. Не маючи прямого відношення до обігу грошей, «новоділи» спеціально призначені для продажу на ринку банківських металів з метою отримання доходу. Їх вартість не є величиною постійною, вона залежить від біржових котирувань золота. Якщо ви хочете інвестувати, то знайте, що ціна золотих монет Ощадбанку забезпечує кращу прибутковість при мінімальному вхідному порозі і відсутності ПДВ.

2. Нові ювілейні монети, присвячені визначній події або відомій людині. Вони чеканяться в обмеженій кількості протягом певного часу і отримують офіційний статус законного засобу платежу в тій країні, де їх випускають.

3. Нові монети з певним номіналом, які мають статус законного засобу платежу (хоча і не використовуються громадянами країни як гроші). Вони чеканяться постійно.

4. Монети нумізматичні значення, які служать предметом колекціонування. Звичайно ж, поповнення колекції нумізматики такими золотими монетами – це теж сфера приватної тезаврації, але доступна тільки багатим власникам. Однак у цьому випадку на перше місце інтересів покупців виходить не саме золото (як дорогоцінний метал), а саме монета зі своєю історією виникнення, особливості випуску та обігу. Нумізмата хвилює рідкість, збереження, сюжет, належність до певної тематики.

5. Монети-зливки зі стандартною вагою, кратним тройської унції або її частини (південноафриканські «крюгерранди», китайські «панди», канадські «кленові листки» і т. д.). Це золоті злитки, які мають юридичним статусом монет, на яких вказується замість номіналу вага металу. У цю групу входять золоті медальйони і монети приватної карбування.