Як свідчать розрахунки, проведені нещодавно Eurostat, в країнах ЄС все ще зберігається досить сильний ціновий розкид на послуги і товари повсякденного вжитку. Навіть більше – за їх даними в ЄС є держави, рівень життя в яких набагато вище, ніж у середньому по країнах Євросоюзу. При цьому найбільш близько до середньостатистичного показника по Європі наблизилася саме Німеччина – вартість споживчого кошика перевищує загальноєвропейську лише на 1,7%.

Найвищий рівень цін серед країн Європейського Союзу в Данії – тут вартість життя на 42% більше, ніж в середньому по ЄС. У трійку також входять: Швеція, для якої цей показник склав 27%, і Фінляндія – 25%. Дешевше всього проживати в Болгарії – в ній ціни на 50% нижче, ніж у середньому по Євросоюзу. А якщо ж говорити в цілому про європу, а не тільки про країни Європейського Союзу, то найдорожчою є Норвегія, в якій вартість життя майже на 60% більше, ніж усереднений показник по Євросоюзу. Трохи від нього відстає Швейцарія (57%), а найдешевшими є Албанія і Македонія. Це дані агентства Eurostat, яке буквально нещодавно опублікувало дослідження за вартістю напоїв і продуктів харчування в країнах ЄС.

За цими даними найвигідніше купувати безалкогольні напої та їжу в державах Східної Європи. Зокрема, якщо пересічний житель Євросоюзу поїде за покупками в Польщу, то йому вдасться заощадити практично 39% суми, яку він зазвичай витрачає на продукти харчування. Якщо говорити про ціни на алкогольні напої, то відносно невисокі вони в Німеччині (80% від середнього показника по ЄС). Зате за м’ясо німці платять на 28% більше. А от лідером за ціною алкоголю є Фінляндія – 170% від середньоєвропейського рівня. Незначно відстають: Ірландія (160%), Швеція (159%) і Великобританія (145%). А якщо ви все-таки надумали закуповуватися алкоголем в Європі, то не робіть це в Норвегії – тут за алкогольні напої треба сплатити 287% від середнього рівня на континенті. Удачі!