Незважаючи на те, що за останнє десятиліття ми пережили не одну фінансову кризу, в нашій країні ще досить багато людей, що мають солідний капітал і бажання його збільшити. З цим немає проблем, так як сучасна сфера інвестицій пропонує великий асортимент активів, у які можна вкласти гроші і отримувати стабільний дохід. Хтось віддає перевагу працювати з акціями та іншими цінними паперами. Для них свої послуги пропонує фондова біржа. Є люди, яким цікаві світові валюти. Вони йдуть на Forex, який вважається кращим способом для онлайн-заробітку. Інші інвестори вкладають у золото, срібло, платину. Це довгострокові інвестиції – прибуток по них фіксується через кілька років. Загалом, займатися інвестиційною діяльністю можна по-різному. А якщо вас цікавлять високоприбуткові вкладення, то зверніть увагу на ринок криптовалют.

Биткоин, лайткоин, догкоин, дашкоин – це все не якісь невідомі слова, а назва найпопулярніших криптовалют, з якими може працювати будь-який інвестор. Заробляти можна різними способами: майнить, торгувати на криптобирже, довгостроково інвестувати. Ви можете вибирати будь-який варіант, але при цьому пам’ятайте, що ризики у вас будуть дуже великими. Почнемо з самого головного – кріптовалюти не мають загальноприйнятого правового регулювання. Справа в тому, що в кожній країні ставлення офіційної влади до того ж биткоину абсолютно різне. Де-то його побічно дозволяють, а десь, навпаки, намагаються заборонити. У світі немає єдиних правил, за якими здійснюється обіг криптовалют. Одні уряди дозволяють володіти ними, але не дають можливість робити платежі. Вони бояться, що відбудеться заміна традиційних грошових коштів, підконтрольних їм, на децентралізовані цифрові гроші. Жоден Центробанк не може цього допустити, так як він втрачає владу над фінансовим ринком (після цього можна відразу закриватися).

У підсумку виходить парадоксальна ситуація. Популярність криптовалют серед населення зростає, а влада намагається цей ажіотаж погасити. Тому є ризик, що коли-то, втомившись боротися з криптовалютами, світові держави домовляться і введуть, наприклад, кримінальну відповідальність за роботу з криптовалютами. Шанс цього поки мінімальний, але інвестор повинен обов’язково враховувати можливість розвитку такого негативно події. Так і зараз будь-яка заява якогось відомого фінансового експерта або політика відразу ж позначається на біржових котируваннях криптовалют. З-за цього волатильність на криптобиржах не демонструє прийнятної стабільності, викликаючи нервозність у численних інвесторів.

Другий потенційний ризик – втрата довіри у інвесторів. Він безпосередньо залежить від першого. Якщо трапиться так, що боротьба з криптовалютами буде лише посилюватися, то їх вартість почне не тільки різко коливатися, але і можливо впаде до мінімуму. Звичайно ж, це призведе до того, що заробіток на криптобиржах стане неможливий. Розпочнеться масштабний «злив» всіх криптовалют і масові банкрутства людей, що вклали в них свій капітал. Така паніка зможе на багато років «вбити» ринок цифрових грошей (хоча шанс цього ще малий).

Наступний ризик банальний, але від нього ніхто не застрахований. Мова йде про крадіжки. Якщо ви цікавитеся криптовалютами і щодня читаєте новини по цій темі, то, напевно, помітили часті повідомлення про те, що шахраї викрадають кріптовалюти. При цьому від зловмисників ніхто не може захиститися – ні звичайні інвестори, ні криптобиржи. Крадуть у всіх, тому заздалегідь подбайте про безпеку свого криптовалютного гаманця. Є спеціальні налаштування, допомагають утруднити доступ до ваших заощаджень. Удачі!