За дев’ять місяців минулого року валові страхові премії зі страхування життя збільшилися на 35,4% порівняно з аналогічним періодом 2011 року, а страхові виплати зросли на 5,0%. Разом з тим, більш інтенсивному розвитку цього виду страхування заважає нестабільність економіки. Про те, які шанси має «лайфовий» страхування в нашій країні, і про вигоди застрахованих людей, ми сьогодні і поговоримо. У страховиків є термін «вартість життя». Яка ж вартість життя у нас в країні? І наскільки адекватна ця оцінка в порівнянні з вартістю життя в цивілізованих країнах?

Кожна людина оцінює життя по-своєму, саме тому не можна визначити середній показник вартості життя в цілому і тим більше провести порівняння з вартістю в європейських країнах. Все залежить від особистого ставлення кожного з нас до життя. Хтось веде здоровий спосіб життя і свідомо ставиться до всього, що відбувається навколо. А хтось пропалює життя без найменшого жалю. Наприклад, є люди, які полюбляють швидку їзду: вони щодня ганяють по нашим дорогам і періодично потрапляють у ДТП. Але це їх не зупиняє – вони замовляють таку послугу, як перевезення мотоциклів і мотоэвакуатор відвозить їх «залізного коня» на ремонт. І так триває до тих пір, поки не відбудеться летальний результат. Як ви розумієте, у цих гонщиків немає навіть думок про страхування життя.

Крім того, не дуже коректно порівнювати вартість життя різних країн, оскільки існує велика різниця у рівні життя людей. Наприклад, середня пенсія в Європі становить приблизно 1000-1200 євро, а пенсія в нашій країні 100-120 євро. Тобто, очевидно, що та початкова вартість життя повинна бути абсолютно різною. У нашій країні, купуючи поліс страхування життя, кожна людина приймає самостійне рішення про вартість свого життя, виходячи з рівня своїх доходів та умов життя. В той же час не завжди кількість зароблених грошей впливає на свідомість людини і на його розуміння важливості піклування про майбутнє. Часто страховики стикаються з тим, що людина, яка отримує не дуже велику суму в місяць, прагне убезпечити себе і своїх близьких. Для цього він купує поліс страхування життя, розуміючи, що це запорука стабільності фінансового майбутнього хоча б на існуючому рівні. І навпаки – чим багатша людина, тим менше він замислюється про ті ризики, які неминуче присутні в його повсякденному житті.

Є відмінність і в ментальності наших співвітчизників і європейців. Останні вкрай рідко витрачають всі зароблені кошти на розваги і їжу. У нашій країні такий підхід – не рідкість. Значно більша кількість жителів Європи схильні думати про своє майбутнє, на відміну від нас з вами, які живуть сьогоднішнім днем. Зверніть увагу на європейців похилого віку. Багато з них можуть собі дозволити відпочинок на кращих курортах світу саме тому, що в свій час вони подумали про те, як будуть жити після виходу на пенсію.