Частими змінами в законодавстві вже нікого не здивуєш. Цього разу взялися за сусідів. Тепер кожен, хто цікавиться сусідом, а точніше його майном, може зробити запит у реєстраційну службу і отримати потрібну інформацію. Це стосується не тільки мешканців багатоквартирних будинків, а взагалі власників нерухомого майна, які проживають на певній місцевості. Причому можна дізнатися не тільки якісь загальні дані, але і те, що знаходиться нерухомість в іпотеці або під заставою. Всі запити повинні реєструвати, і власник нерухомості у формі виписки зможе отримати дані про те, хто ним цікавився.

У той же час з’являється закономірне питання, чи це не буде втручанням в особисті дані і для чого їх можуть використовувати ті, хто про них дізнається. Юристи говорять, що небезпека того, що інформацію можуть використовувати в незаконних цілях, все-таки існує. «Такі законодавчі зміни оцінювати однозначно дуже важко. З одного боку, людина має право знати, хто живе поруч. З іншого – відкривається велике поле для зловживань та незаконної діяльності так званих «чорних» ріелторів або інших зацікавлених осіб. Адже люди зможуть через сусідів отримати інформацію про власність людини, – кажуть юристи. – Цікаво й те, що в законі точно не визначено, хто має право на таку інформацію: сусід, що живе на одному поверсі, або житель сусіднього під’їзду. Що стосується приватних будинків, то і там незрозуміло – це стосується жителів усієї вулиці або сусідів».

У відділі реєстраційної служби, яка як раз і буде займатися наданням цих даних, розповіли, що поки закон не набув чинності, важко говорити про його реалізації. Оскільки закон вступить в силу вже в найближчі дні, то незабаром можна буде побачити вже перші його результати. А тому є ймовірність, що скоро може збільшитися кількість жертв афер з нерухомістю. Адже одна справа, коли про сусіда можна було дізнаватися щось спільне, наприклад, чи не перебував він у місцях позбавлення волі, хто він за професією, і зовсім інше – інформація про його нерухомості і те, на яких підставах він нею володіє.

До речі, я впевнений на 100%, що ви або ваші сусіди хоч раз, але стикалися з проблемою потрапляння до себе в квартиру через поломки дверного замка. Ситуація, звичайно, неприємна, хоча вихід з неї простий – вам потрібен кваліфікований ремонт замків дверей. Замовляйте таку послугу у фахівців компанії «Надійний Замок», які виконають її якісно. А на http://www.goo-d-lock.ru/remontdveri/ можна з ними провести online-консультацію. Удачі!