Відразу хочу відзначити один нюанс. Для бухобліку – це, звичайно ж, надійний помічник підприємця, але без грамотних фахівців, які б досконало його знали, не обійтися. Так що якщо ви хочете, щоб ваша бухгалтерія була в ідеальному порядку, то зверніться за допомогою до професіоналів. Ось тут можна замовити бухгалтерські послуги в Петербурзі, причому як для ТОВ, так і для ІП. Тут вам допоможуть і нульову звітність підготувати, і з податковою декларацією розібратися. Впевнений на 100%, що ви залишитеся задоволені співпрацею з компанією «Ваш Бухгалтер». А тепер продовжимо вивчати «1С». Одна з ключових особливостей системи «1С:Підприємство» – її унікальна конфігурованість. Завдяки наявності вбудованих засобів розробки дана програма надзвичайно гнучка, що дозволяє управляти широким спектром різноманітних функцій. По суті, вона настільки універсальна, що налаштувати її можна саме так, як необхідно користувачу для вирішення повсякденних завдань підприємства. При цьому, наприклад, можна за своїм бажанням поміняти вбудовану типову конфігурацію системи, зробивши її комфортною саме собі, а можна взагалі створити нову, в якій не буде аналогів на інших підприємствах. Загалом, «1С:Підприємство» буде стабільно функціонувати, виходячи з потреб бізнесу.

Для конфігурації системи фірма «1С» запропонувала ряд інструментів: візуальні засоби розробки застосовуються там, де в цьому є потреба і можливість, а алгоритми і розрахунки описуються за допомогою спеціальної мови програмування і конструкторів. Наприклад, зовнішній вигляд змінюється простим перетягуванням тих чи інших елементів, а також за допомогою використання різноманітних редакторів та конструкторів. А ось розробка розрахунків, функціоналу, обробка даних здійснюється за допомогою вбудованого мови програмування, який, до речі, досить легкий для застосування і навчання.

Слід також відзначити високий ступінь масштабованості системи. По мірі зростання потужностей підприємства необхідно розширювати і його інформаційну систему – докуповувати або дописувати модулі, створювати додаткові робочі місця. З продуктом «1С» впровадження нових систем та ліцензування додаткових робочих місць відбувається з набагато меншими тимчасовими і фінансовими витратами, оскільки основна платформа вже придбано.

Існує два типи додатків (конфігурацій) – базова і типова. Базові версії програмних продуктів в основному призначені для малих фірм та приватних підприємців, для яких важливі, в першу чергу, сума витрат та швидкість впровадження. Такі рішення після покупки можна відразу встановлювати і працювати, проте внести хоча б найменші зміни «під себе» не вдасться. Типові ж конфігурації допускають зміни, що вносяться користувачем. Такі зміни розробляються як самої «1С» – іменуються «тиражні типові рішення», так і партнерами на базі типових рішень.