Багато хто з нас навіть не замислюються про те, наскільки складно літнім людям виконувати звичні процедури. Наприклад, похід в душ або прийняття ванни може стати неймовірно складним і потенційно-небезпечним для здоров’я заняттям. Саме у ванній кімнаті найчастіше трапляються нещасні випадки. Якщо для підлітка посковзнутися на слизькій підлозі – не така вже велика проблема, то літня людина з більшою часткою ймовірності отримає при цьому серйозну травму, від якої в силу віку буде нелегко оговтатися. Якщо літня член сім’ї живе один або часто залишається наодинці вдома – пам’ятайте, що слизька поверхня душа та ванної, мокрий підлогу – ризиковані зони, і ви повинні вжити максимальні заходи безпеки, убезпечивши ці місця для літнього родича.

Зараз на ринку представлено чимало цікавих і корисних рішень для літніх і інвалідів. Наприклад, спеціальні ванни з дверцятами дозволяють без проблем приймати водні процедури, а вашій бабусі або дідусеві не доведеться залазити в ванну з високими бортиками, піддаючи себе ризику падіння. Ще один корисний винахід – високе туалетне сидіння з ручками. Далі в статті ми докладно розглянемо ці корисні продукти, які здатні зробити життя вашого родича більш легкою і зручною. Отже, продукт №1 – ванна з дверцятами. Якщо людина не може вільно пересуватися самостійно, якщо він залежний від інвалідного крісла чи тростини, то така ванна допоможе уникнути травм і дозволить набагато вільніше приймати водні процедури без сторонньої допомоги. Наявність невеликої дверки анітрохи не впливає на прийняття водних процедур – літня людина може розслабитися, легко відрегулювати напір і необхідний температурний режим.

Продукт №2 – поручні. Наявність поручнів на ванній і туалетній сидіння дозволяє людині з обмеженими фізичними можливостями легше справлятися з щоденними процедурами. Причому молодій людині може здатися, що такі поручні – марна трата часу, в той час як інваліду або літній людині вони дуже допоможуть, позбавляючи від необхідності просити про допомогу, тим самим відчуваючи свою безпорадність. Продукт №3 – душова кабінка для людей з обмеженими можливостями. Такий душ являє собою прозорі скляні стінки. Є кілька дверей, що відкриваються у обидві сторони, щоб літня людина міг легко увійти і вийти з душу. Для максимальної зручності в душі не потрібно високо тягнуться за шлангом – все знаходиться під рукою. Продукт №4 – анти-ковзні поверхні.

Мокрий або вологий підлогу у ванній являє істотну небезпеку для літніх людей. Щоб уникнути падінь і переломів, бажано захистити підлогу за допомогою спеціальних килимків. Випускають такі вироби для душових кабінок та ванною. Крім описаних вище продуктів пропонуємо придбати пожежну сигналізацію, яка почне оповіщати вас у разі пожежі або витік газу. Адже літні люди частіше нас забувають про включеному прасці або чайнику на плиті. Вивчити це питання можна докладно ось на цьому сайті з цікавими матеріалами про пожежну сигналізацію https://worldvision.com.ua/pozharnye-datchiki/.

Придбання деяких з представлених у статті продуктів дозволить зберегти здоров’я, і навіть життя вашого літнього родича. До того ж, краще витратити деяку суму зараз для забезпечення безпеки, ніж потім викласти стан на лікування в лікарні.