Республіка Нікарагуа – це держава Центральної Америки, яке розташоване між такими країнами, як Коста-Ріка і Гондурас. Атлантичне узбережжя Нікарагуа вперше було відкрито європейцями в 1502 році – під час четвертого подорожі Христофора Колумба. Численні руїни стародавніх індіанських цивілізацій, а також інші пам’ятки цієї чудової країни, роблять Нікарагуа, куди тури здійснюються в будь-який час року, дуже популярним місцем серед багатомільйонної армії туристів. У Нікарагуа багато пам’яток архітектури розкидані по всій країні, причому деякі з них ховаються під пологом тропічного лісу, що робить туристичні поїздки особливо цікавими.

Перше завоювання Нікарагуа іспанцями почалося в 1522 році, коли вони уклали договір з одним з ацтекських племен. А вже в 16 столітті іспанськими конкістадорами було засновано два міста – Гранада, розташований на західному узбережжі озера Нікарагуа, і Леон – недалеко від Тихоокеанського узбережжя. При цьому основна частина місцевого населення була знищена. Конкістадори, до речі, не змогли виявити в Нікарагуа великих родовищ срібла і золота, тому Леон і Гранада стали аграрними колоніями Іспанії. В кінці 16 століття в Нікарагуа для роботи на плантаціях почали завозити негрів-рабів з Африки, але ця робоча сила використовувалася в порівняно малих масштабах. В період з 1570 по 1821 роки Нікарагуа входила до складу генерал-капітанства Гватемала, а вся територія держави була розділена між поміщиками-латифундистами, практиковавшими такі форми колоніальної експлуатації, як пеонаж і энкомьенда. Варто зауважити, що східна частина сучасного Нікарагуа, звана Берегом Москітів, Іспанією не колонизировалась – тут влаштувалися англійські пірати, які полювали на іспанські кораблі. Англійці, що закріпилися на східному узбережжі країни, ще з 17 століття здійснювали постійні рейди в західну частину Нікарагуа, рухаючись по річці Сан-Хуан, і нападаючи на іспанські колонії. Але в середині 19 століття під тиском США, які планували побудувати на території Нікарагуа канал, що з’єднує Тихий і Атлантичний океани, англійці змушені піти.

Як бачите, історія Нікарагуа дуже цікава. Тому не дивно, що на сьогоднішній день багата історичними подіями Нікарагуа щорічно приймає безліч туристів, а відпочинок тут не менш популярний, ніж відпочинок в Панамі. При цьому одним із найчастіше відвідуваних туристами міст є місто Блуфилдс, що вважається центром музики «реггі».

Сьогодні Блуфилдс – це місто і муніципалітет в Нікарагуа, який є столицею Атлантичного Південного регіону. До 1986 року він був столицею департаменту Celaya, який згодом розділили на два автономних регіону. Це місто розташоване на узбережжі затоки Блуфилдс, що в східній частині країни, при цьому він є головним портом Нікарагуа на Карибському морі, через який експортується деревина і морепродукти. Населення в Блуфилдс не дуже багато – близько п’ятдесяти тисяч чоловік, серед яких можна зустріти креолів, міскіто, китайців, громади гаріфуна і народів сумо.

Місто Блуфилдс був названий по імені одного голландського пірата – Абрахама Блаувельта, переховувався в цих місцях ще в 17 столітті. В ті часи Блуфилдс був місцем зіткнення голландських і англійських піратів – саме тому він вважається старої піратської столицею, яка викликає непідробний у багатьох туристів. А ось під час вторгнення в Нікарагуа армії США (на початку 20 століття) в цьому місті розміщувалася американська морська піхота.

Ми бачимо, що історія Блуфилдс така ж насичена, як і історія всього Нікарагуа. Тому Блуфилдс і становить величезний інтерес для багатьох мандрівників, які бажають ознайомитися з історією міста, побачити його численні пам’ятки та історичні пам’ятники. І багато в чому завдяки Блуфилдс відпочинок в Нікарагуа дуже популярний.