Поряд з грамотною стратегією розвитку і обов’язковим фінансовим забезпеченням є ще одна передумова успішності бізнесу – персонал. Саме люди визначають, у якому напрямку буде рухатися підприємство, яке місце воно займатиме і скільки протримається на ринку. Знайти кандидата, який найкраще відповідав би посаді – справжнє мистецтво. Професійні характеристики потрібно оцінювати в комплексі з психологічним портретом претендента. Крім того, слід враховувати, наскільки точно «впишеться» людина в рамки корпоративної культури підприємства, чи стане для нього близьким психологічний клімат в майбутньому колективі. Це загальні правила успішного підбору. Так шукають персонал в юридичну фірму, дистриб’юторську компанію і прес-службу державної структури. Але крім загальних законів є й інші правила, які визначаються специфікою бізнесу.

Є такі види діяльності, де співробітники потрібні на тимчасовій основі. Тому найкращим варіантом для вирішення цієї проблеми є оренда працівників. В цьому вам допоможе компанія «Ваш кадровий радник», фахівці якої можуть швидко підібрати кандидатів на будь-які посади для вирішення найрізноманітніших бізнес-завдань. На сайті http://outstaffing-sovetnik.ru/autsorsing про аутсорсинг персоналу можна отримати більш детальну інформацію. Спеціальний менеджмент в повному обсязі займеться їх працевлаштуванням і буде надалі контролювати ефективність їх роботи.

А в тому випадку, коли працівники потрібні на постійну основу, краще скористатися послугами спеціалізованих консультантів. Консалтингові компанії – відносно нове явище у вітчизняному бізнес-середовищі. Втім, проблема підбору персоналу для них – не порожній звук. Адже хто там працює? В першу чергу – професіонали. Причому фахівці-практики. Диплом Гарвардського університету та науковий ступінь, звичайно ж, добре, але не завжди переконливо для клієнта. Значно важливіше результати якісно виконаної роботи. Тому претенденти на посаду консультанта обов’язково повинні мати за плечима солідний досвід роботи. Далі постає питання про вік. Прийнято вважати, що випускник-відмінник престижного університету поступається старшому, зате більш досвідченого кандидата. З іншого боку, не варто занадто переоцінювати значення віку і досвіду. Вони – не панацея, адже ідеальний консультант готовий постійно вчитися, самовдосконалюватися і відкриватися для всього нового. З кожним роком наш бізнес дорослішає. Тому замовник вже не тільки розуміє користь від консалтингових послуг, але й може бачити помилки фахівців. Тому консалтер, щоб у ньому не відпала необхідність, повинен завжди працювати над собою.

Специфіка консалтингу полягає в тому, що це інтелектуально насичений бізнес. Постійне професійне вдосконалення – обов’язкова умова для його представників. Тому досягати успіхів в ньому можуть лише дуже працездатні люди з особливим психологічним складом характеру. В основному фахівці консалтингових компаній займаються розробкою, перевіркою і впровадженням проектів. А отже, основні вимоги до майбутнього консультанта – вміння працювати в команді, спрямовувати свої дії на досягнення загального результату. Високий професіоналізм нерідко супроводжується великими амбіціями, які заважають командної діяльності. Досвідчені менеджери по персоналу, щоб уникнути цього, радять підбирати в консалтингову компанію персонал приблизно однакового професійного статусу. Будь-яка «зірковість» розбещує, а вона може виникнути, якщо в стінах однієї бізнес-структури об’єднується досить різношерста публіка. Коли ж консультанти приблизно однакові в професійному плані, командна робота сприймається не тільки як спосіб досягнення позитивних результатів, але і як можливість обміну досвідом. А хто повинен бути керівником проекту? Це покаже робота, адже посадові позиції розподіляються за професіоналізму.