Багато хто з вас напевно чули такий вираз – «час – це гроші». Тому якщо ви вирішили вкладати гроші в ПІФ, то краще всього робіть свої інвестиції на довгий термін — на один-два роки. За цей час фондовий ринок встигне проскочити і стадію зростання, стадію падіння, і стадію «стояння», але майже напевно вартість цінних паперів у кінці терміну інвестицій буде більше, ніж на самому початку. При менших термінах інвестування (менше одного року) ви піддаєте свої гроші більшому ризику – в цьому випадку важче розраховувати на безумовне збільшення вартості ваших фінансових вкладень. Просто кажучи, може просто не подфартить, і ви вкладете свої гроші тоді, коли цінні папери занадто дорогі.

Ви повинні чітко розуміти, що послуги довірчого управління в більшості випадків мають на увазі під собою довгострокові інвестиції, так як таке вкладення грошей набагато безпечніше. Тривала тенденція на ринку акцій завжди до зростання. Практика показує, що на дуже довгих часових проміжках навіть самі невдачливі інвестори можуть пристойно заробляти. Багато інвестори роблять велику помилку, продаючи свої подешевшали цінні папери. Особливо тоді, коли роблять вони це на самому ціновому дні, втрачаючи гроші.

Також фондовий ринок любить регулярність вкладень і послідовних інвесторів. Купуючи цінні папери в різні періоди часу, інвестор згладжує коливання ринку і отримує можливість купувати інвестиційні паї за середньозваженою ринковій ціні за визначений проміжок часу. В результаті у інвестора з’являється гарна можливість не тільки зменшити високі ризики, пов’язані з можливістю «зайти» на максимумі фондового ринку, але і заробити непоганий дохід за рахунок покупки бажаних цінних паперів за більш низькою ціною. Таким чином, варто завжди мати на увазі, що ПІФ – це довгостроковий інструмент, тому, щоб отримати хорошу прибутковість на вкладений капітал, необхідно запастися терпінням і всього лише почекати. Пам’ятайте – «час – це гроші».