Відкриття аптеки, як бізнес-ідея, є практично безпрограшним рішенням, оскільки ліки люди купували, і завжди будуть купувати, незважаючи ні на що. Даний бізнес-план передбачає відкриття закладу з продажу лікарських препаратів і біологічно активних добавок, дозволених українським законодавством.

Місце для відкриття аптеки бажано вибирати жваве, наприклад, недалеко від станції метро або торгового центру. Такі дії, як вибір приміщення, його ремонт і прийом співробітників можна здійснити досить оперативно. А ось процес отримання необхідної ліцензії, як показує практика, в більшості випадків пристойно затягується. До того ж дозволи від СЕС і пожежної служби також вимагають часу, тому реальне відкриття аптеки може наступити через 2-3 місяці після старту.

Витрати на обладнання та утримання аптеки за середніми розрахунками становитимуть:

  • місячна оренда – 2500-5000 usd;
  • ремонт приміщення (якщо потрібно) – 20000 usd;
  • торгове обладнання – 6000-12000 usd;
  • холодильне обладнання – 2000-2500 usd;
  • оформлення дозволів та ліцензії – 5500 usd.

Збут продукції, який передбачає бізнес-план, може здійснюватися двома способами: через фармацевта-продавця, якщо це стандартна аптека, або шляхом самообслуговування і оплати лікарських препаратів на касі. Щоб аптека окупала витрати, рівень її щоденних продажів повинен становити 650-850 usd. Якщо продажі перевищують зазначену межу, то аптека є прибутковим підприємством.

При хорошому збігу обставин аптека може окупитися і за один рік, але в середньому це відбувається за два-три роки. Втім, при складанні бізнес-плану враховуйте і песимістичний варіант розвитку подій. Для отримання додаткового прибутку, внесіть у ваш бізнес-план спрямованість на розвиток багатого асортименту продукції. Пропонуйте клієнтам, як імпортні новинки, так і знайомі вітчизняні фармпрепарати. Запам’ятайте, багато людей довіряють перевіреним, але застарілим у фармакологічному понятті ліків (наприклад, «НО-ШПА» добре продається, хоча є більш вдосконалені аналоги).

У вашій аптеці також можуть продаватися – косметична продукція, засоби особистої гігієни, трав’яні збори і багато іншого. Як показують прогнози експертів, попит на ліки в нашій країні буде зростати з кожним роком, враховуючи збільшення тривалості життя населення. Тому відкриття аптеки стане відмінним способом інвестувати кошти з подальшим розвитком бізнесу до власної мережі аптек. Удачі!