У сучасному будівництві мідні дахи зустрічаються рідко. Тому у багатьох може виникнути питання: що собою являє цей тип облицювання? Сучасна покрівельна мідь http://www.allcm.ru/mednaya_krovlya.htm – це будівельний матеріал, з якого виготовляють листове покриття для даху. Товщина виробів становить 0,5-1 мм. Сьогодні випускається декілька видів мідного покриття, що розрізняються своєю формою і способом укладання елементів.

Черепичні покрівлі

Завдяки своїй м’якості і пластичності мідь відмінно підходить для облаштування черепичних дахів різних конфігурацій і ухилів. Мідна черепиця являє собою окремі елементи невеликого розміру, які можуть мати різну форму. На будівельному ринку можна зустріти наступні види виробів:

  • Шашка. Традиційний зразок черепичним мідної покрівлі, використовується з давніх часів і практично зберіг свій первісний вигляд. Покриття формується з допомогою квадратних фрагментів, які укладають по діагоналі. Верхні і нижні сторони елементів оснащені замками, які забезпечують герметичність покрівлі.
  • Луска. Така черепиця являє собою довгасті елементи, одна сторона яких має заокруглену форму. При укладанні кожен наступний ряд зміщується вправо або вліво, в результаті чого утворюється покриття, що нагадує риб’ячу луску.

Виробники мідної покрівлі випускають і інші види черепиці: леміш, об’ємний мідний ромб, подвійний шингл. Ці матеріали також різняться формою та особливостями монтажу.

Фальцеві покрівлі

Являють собою окремі фрагменти (картини), з’єднуються один з одним за допомогою спеціального замка – фальца. Елементи виготовляються з металу товщиною від 0,8 мм і оснащуються одним або двома замками (в залежності від типу картин). Фальцеве з’єднання забезпечує майже абсолютну герметичність, що виключає утворення протікання.