Середній і малий бізнес – особлива категорія підприємців. Вони дуже сильно залежать від своїх постачальників. Тому касові розриви у щоденній діяльності підприємств МСБ є справою звичною. Тому такі компанії постійно потребують фінансової «підстрахування». Невеликі підприємства, які на відміну від великих корпорацій, максимально серйозно зацікавлені в підтримці з боку банківського сектору. І банкіри цим користуються попитом, приділяючи особливу увагу розвитку продуктів для мікробізнесу. Постійно удосконалюються умови кредитів, максимально затребуваних підприємцями.

Високою популярністю серед клієнтів користується позики без застави на фінансування поточної діяльності, до яких відносяться і овердрафти. Овердрафт – це фінансовий запас, що надається підприємству в межах певного ліміту тоді, коли на його рахунках мало своїх грошей для здійснення платежів. Такі кредити дуже зручні для клієнтів. Розуміючи зацікавленість бізнесу в такому виді кредитування, вітчизняні банки постійно удосконалює умови кредитних продуктів. Так, враховуючи потребу потенційних позичальників в ефективному фінансуванні бізнесу, банкіри продовжили термін користування овердрафтом без погашення суми кредитної заборгованості до 90 днів. Збільшився також термін кредиту до 36 місяців. У той же час банками був залишений і звичайний овердрафт на 30 днів. Це унікальна пропозиція в банківському секторі, адже багато фінансові установи раніше пропонували овердрафти лише на місяць. Подовживши термін використання кредитних коштів без погашення суми заборгованості, банкіри надали клієнтам можливість оптимально планувати і використовувати свої фінансові надходження та витрати, розробляючи ефективний графік розрахунків з постачальниками.

Середньостатистичні умови банківського овердрафту в нашій країні такі:

  • термін дії договору – 36 місяців;
  • строк користування овердрафтом (дебетове сальдо) – 90 днів;
  • відсоткова ставка за овердрафтом без забезпечення – від 20% річних;
  • відсоткова ставка за овердрафтом з забезпеченням – від 16% річних;
  • фінансовий ліміт – від 10000 доларів (або в еквіваленті).

Крім продовження строку договору овердрафту та використання дебетового сальдо, банки скоротили витрати бізнесменів, знизивши процентну ставку за кредитами. При цьому застосовується гнучка схема ціноутворення. В якості застави може виступати депозит у банку, нерухоме майно (нежитлова і житлова нерухомість), наземний транспорт. Як додаткову заставу банківські менеджери можуть розглядати товари в обороті та готову продукцію. Ставка по овердрафту на три місяці без застави стартує від 20% і залежить від обороту клієнта. Виходить, що чим більше грошовий обсяг підприємства, тим менше ставка за кредитом. Однак позичальникові слід пам’ятати, що відсотки за кредитом сплачуються щомісяця. При цьому один раз на 90 днів підприємство повинно повністю «обнулити» наявне дебетове сальдо (тут ніяких проблем бути не повинно).

Варто сказати, що овердрафт – це не єдиний спосіб отримати позикові кошти на ведення підприємницької діяльності. Кредит під заставу квартири теж є чудовим варіантом вирішити фінансові проблеми. Такий спосіб кредитування вигідний тим, що не потрібна довідка про доходи, позитивна кредитна історія і надійний поручитель. Допомога в отриманні грошей вам надасть заставний центр «Сприяння» на прийнятних умовах. Більш детально ознайомитися з ними можна на сайті lfkkredit.ru. А головний позитив у тому, що угода оформляється за один день і фінанси видаються відразу ж у день звернення.