Серед всього різноманіття асортименту банківських послуг саме кредитування займає перше місце за кількістю клієнтів, обсягів використовуваних грошових засобів і рівню одержуваної рентабельності. Така популярність кредитів викликана різними причинами, але якщо виділити головну, то винен у всьому процес уповільнення економічного розвитку нашої країни. Період відновлення після глобальної фінансової кризи затягнувся, в результаті чого у багатьох категорій населення з’явилися проблеми з грошима. Їх просто стало не вистачати. Тому за отриманням позик до банкірам звертаються і малозабезпечені люди (студенти, пенсіонери, багатодітні сім’ї), і середній клас, і звичайні роботяги, і навіть бізнесмени.

Позикове фінансування йде на різні цілі: хтось оплачує туристичну путівку, хто купує заміський будинок, хтось інвестує в підприємницьку діяльність, а кому-то банально не вистачає свого заробітку на харчування та ліки. Які б причини не були у потенційного позичальника, але йому доводиться звертатися за допомогою в банк. А потім з нетерпінням чекати відповіді, який може прийти відразу або через кілька тижнів. На сайті http://x-fin.ru/odobrenie-kreditov/skolko-deystvuyet-odobreniye докладно описані терміни, протягом яких схвалена кредитна заявка діє (вони залежать від різновиду позик).

Що ж вимагається від клієнта банку, щоб його прохання про надання позикових коштів була задоволена, і він зміг отримати кредит? В першу чергу треба довести свою платоспроможність. Робиться це з допомогою надання довідки про доходи, яку можна запросити в бухгалтерії підприємства, де він працевлаштований. Це легко. Банківський співробітник говорить потенційному клієнту по якій формі повинен бути оформлений документ, а він, у свою чергу, йде до свого бухгалтеру і отримує його. І не треба намагатися обдурити банк. Якщо в епоху зародження вітчизняного сектору кредитування банкіри ще могли прийняти «фальшиву довідку про зарплату, то сьогодні це виключено. Їхні служби безпеки працюю добре, так що не намагайтеся займатися обманом та махінаціями. Якщо суми заробітної плати не вистачає, то можна вказати свої додаткові статті доходу. До них, наприклад, відноситься заробіток від здачі квартири в оренду або щорічні дивіденди по акціях.

Другим вагомим аргументом на користь позичальника, його кредитна історія. Це актуально для людей, які не вперше звертаються до банку з питань кредитування. У добросовісних банківських клієнтів, які регулярно отримують позикові фінанси і своєчасно їх віддають, навряд чи будуть проблеми зі схваленням їх кредитної заявки. Скорингові системи, що допомагають банкірам визначати здатність повертати борги, позитивно оцінюють наявність вчасно «закритих» позик і схвалюють оформлення нових.

Додатковим аргументом для того, щоб банк швидко схвалив кредит, може стати заставу.

В якості заставного майна можна використовувати:

  • квартиру, в якій проживає позичальник;
  • заміський будинок або земельну ділянку;
  • золото/срібло у вигляді зливків чи монет;
  • частку в бізнесі, акції та інші цінні папери;
  • депозитний рахунок (в іноземній валюті або дорогоцінних металах);
  • комерційну нерухомість (склади, ангари, виробничі цехи);
  • транспортні засоби (автобуси, легкові/вантажні автомобілі, сільгосптехніка).

Наявність ліквідної застави різко підвищує шанс отримати позикові кошти, але треба розуміти, що позичальникові дадуть 60-70% від суми, в яку експерти оцінять його майно.

Великим плюсом буде, якщо позичальник призведе в банк поручителя, який підтвердить його здатність обслуговувати боргові зобов’язання і стане гарантом повного повернення позики. Виходить, що для банку ідеальним клієнтом, бажаючим оформити кредит, є людина з високим заробітком, тривалим працевлаштуванням на хорошій посаді, має кредитну історію та заставу як забезпечення платежів по боргу. Удачі!