Прагнення бути фінансово незалежним притаманне кожній людині. Таке бажання супроводжує людство, мабуть, з часів появи на світ перших грошових коштів. Трейдинг є однією з професій, сприяють отриманню фінансової незалежності. Десятки тисяч трейдерів щодня штурмують світовий фінансовий ринок з єдиною метою – одержання стабільного доходу шляхом проведення спекулятивних операцій з різними активами. Проте заробляти таким чином виходить далеко не у всіх. За статистикою в середньому 5-10% початківців спекулянтів досягають фінансового успіху. На жаль, гроші не даються легко. Щоб стати успішним трейдером, доводиться докладати воістину титанічні зусилля (особливо в початковий період навчання) та щодня працювати над собою в психологічному плані, не піддаючись азарту (як в казино). Біржовий ринок такого не прощає.

Як починають успішні трейдери в Росії?

Первісна складова успіху – це знання. Без них ні на одному ринку фінансів робити нічого. Отримати їх можна кількома способами – самостійно, знайти досвідченого наставника, пройти курс навчання у дилінговому центрі. Часто досвідчені трейдери зі стажем радять почати все-таки з курсів навчання, оскільки тут є свої переваги:

  • Системність навчання. Навчальні програми грамотно розроблені досвідченими наставниками в залежності від здібностей людей, які прийшли на заняття;
  • Отримувати знання можна в будь-який зручний для починаючого трейдера час;
  • Майбутній спекулянт цілеспрямовано вивчає саме те, що йому потрібно для торгівлі;
  • Допомога у виборі оптимальної стратегії трейдингу з урахуванням психології учня;
  • Допомога у виборі найбільш прийнятних для учня інструментів торгівлі.

Втім, навіть після самого кваліфікованого навчання ще занадто рано говорити про успіх самостійного трейдингу. Новачкові щодня слід отримувати необхідну інформацію про тонкощі технічного та фундаментального аналізу. Її можна почерпнути, переглядаючи тематичні відео, беручи участь у семінарах, вебінарах, спілкуючись з досвідченими учасниками ринку. При виборі учбових матеріалів краще орієнтуватися на дійсно досвідчених і успішних трейдерів. Про одному з таких людей можна прочитати тут.

Вибір брокера та відкриття рахунку

Отримавши початковий багаж знань, можна приступити до наступного етапу – вибору брокера. У Росії зараз налічується понад однієї тисячі фірм, що надають брокерські послуги. Але далеко не всі з них є надійними посередниками між клієнтом і ринком. Вибираючи партнера для трейдингу, якому можна довірити свою фінансову стабільність і грошові засоби, обов’язково слід керуватися певними правилами:

  • Наявність ліцензії, що дає право надавати подібні послуги;
  • Досвід роботи на ринку фінансів. Бажано вибирати компанію, що здійснює свою діяльність протягом не менше 5 років. Фірми-одноденки стільки не існують;
  • Торгівельні умови, пропоновані брокером. Вони повинні бути прийнятними для початківця спекулянта (високі тарифи, до речі, не завжди свідчать про якість);
  • Відгуки про брокерської організації. До цього питання потрібно поставитися критично, оскільки є шахраї, спеціально чорнить добропорядних конкурентів.

Зупинивши свій вибір на конкретному брокері, перш ніж почати торгівлю реальними засобами, слід потренуватися на демонстраційному рахунку. Досягнувши позитивних результатів, краще відкрити центовий рахунок. Торгівля реальними коштами все ж відрізняється від демо-трейдингу. Саме на центових рахунку новачок відчує реальну торгівлю і убезпечить свій депозит від значних фінансових збитків, що можуть виникнути за його недосвідченість. Тільки отримавши достатній досвід торгівлі на центових рахунку, можна відкрити вже доларовий. Трейдинг на ньому слід починати з невеликих обсягів торговельних, щодня вивчаючи новинний фон ринку і прислухаючись до порад досвідчених спекулянтів. Удачі!