Ситуація знайома багатьом автовласникам: ви приїхали у великий торговий центр з багаторівневою парковкою або в аеропорт зустрічати одного, залишивши машину на автостоянці в Шереметьєво. А коли прийшла пора повертатися додому, перед вами виникла невелика складність: ви не пам’ятаєте, де саме ви залишили свій автомобіль. Можна в паніці оббігати всі паркувальні поверхи або дочекатися, коли парковка спорожніє (так шанси знайти пропажу збільшаться в кілька разів). Але ми живемо у світі, де «гаджети рулять», тому в такій ситуації не зайвим буде звернутися за допомогою до свого телефону.

Програми для паркування

Розробники мобільних додатків подбали про автовласників і створили досить багато сервісів, що полегшують і паркування, і пошук машини на ній. Наприклад, «Park Me Right» для Android знайде припаркований автомобіль за допомогою доповненої реальності або використовуючи карти Google. Ви просто зберігаєте місце для паркування, а коли надумаєте повернутися до авто, додаток вкаже вам шлях. «Розумний» сервіс в додаток до всього ще і вважатиме час паркування. До того ж він не використовує багато заряду акумулятора. А ще дозволяє підключити до пошуку своїх друзів, для яких розшук машини стане справжнім квестом.

Немобільні поради

Запам’ятовуйте:

  • знаки;
  • колір;
  • номер секції;
  • паркувальний талон;
  • бронь місця.

Звертайте увагу на «пам’ятки» поряд з вашим припаркованим авто. Або на те, який вид відкривається, коли ви стоїте поруч з машиною. Ця порада особливо актуальне для відкритих міських парковок або стоянок в аеропорту. Запам’ятайте колір. Саме його активно використовують для позначення рівнів паркування. Кожен колір відповідає певному поверху. Не забувайте про паркувальний талон. На ньому позначається поверх або зона паркування. Запам’ятайте номер секції, якщо ви, звичайно, припаркувалися на пронумерованому місці.

Забронюйте місце заздалегідь. Великі аеропорти пропонують послугу бронювання паркувального місця. У цьому випадку співробітники паркування точно допоможуть вам зорієнтуватися в пошуках автомобіля, та й просто не дадуть загубитися в різноманітності машин на парковці. Втім, якщо у вас чудова пам’ять, то перед вами навряд чи постане проблема пошуку авто на великій парковці. Ноги самі приведуть вас до місця, де ви залишили свою «улюбленицю». Тоді навіть парковка в Шереметьєво не буде для вас випробуванням. Хоча треба підстрахуватися.