У вітчизняному законодавстві товарний знак дозволено реєструвати в будь-якому колірному рішення. Тому можете не обмежувати себе у виборі кольорів при подачі заявочного листа в Роспатент. У стандартному бланку заявки обов’язково присутня відповідна графа «Кольору чи поєднання кольорів», де чітко описується стандартний колір. У деяких винятках можна вказувати відтінки – наприклад, відтінки червоного, відтінки зеленого, відтінки синього і так далі.

Можна змінювати колір після подачі заявки?

Після подачі заявки змінити колір неможливо. Згідно правил Роспатенту, це суттєва зміна, яке неможливо внести в заявочний лист. Тому перед подачею дуже добре обдумайте своє рішення.

Чи можна включити кілька варіантів колірних рішень?

Кілька варіантів колірних рішень одного товарного знака відразу вказати не можна. Кожне кольорове рішення, які ви хочете зареєструвати, необхідно оформляти окремо. При цьому будь-яка нова заявка для реєстрації колірного рішення – це додаткові витрати.

Що краще: зареєструвати чорно-білий або кольоровий товарний знак?

Необхідно реєструвати товарний знак у тому колірне рішення, в якому він планується використовуватися при рекламно-маркетингових заходах. Якщо ви бажаєте, щоб він був в декількох кольорах (наприклад, чорно-білий, монохром, сірий градієнт), то можете спробувати подати одну заявку в Роспатент в чорно-білому/сірому градієнті. Так ви зможете заборонити своїм конкурентам реєструвати ваш товарний знак у різних кольорах.

Можливі ризики при реєстрації товарного знака

Якщо ви подасте заявку з одним кольором товарного знака, а будете його зображувати в іншому, то можуть виникнути серйозні труднощі в суді з доказами про його незаконне використання іншими підприємствами. Ймовірність маленька, але можлива. В ідеалі ви повинні зареєструвати свій товарний знак в декількох колірних рішеннях і подати для кожної колірної комбінації окремі заявки в Роспатент. Поєднання кольорів сильно впливає на маркетингову стратегію просування компанії, так що враховуйте цей нюанс заздалегідь.

Куди звернутися за професійною допомогою?

Для успішної реєстрації свого товарного знака ви можете сміливо звернутися в спеціалізоване патентне бюро http://krasnodar.rus-patent.net/, яке зарекомендувало себе як надійного партнера. Воно працює на ринку протягом 7 років і благополучно надає свої послуги в різних містах Росії. З усіх питань ви можете звернутися до фахівців, обговоривши нюанси подання заявки в Роспатент і перевіривши товарний знак.