У США на 10 тис. осіб припадає в середньому 750 малих підприємств. І всі вони користуються послугами кредитних організацій. Винятків немає. Якщо говорити про американський досвід у сфері мікрокредитування, то він дозволяє переглянути деякі моменти, які використовуються в цій сфері у нас. Справа в тому, що дрібні форми підприємництва мають можливість оперативно реагувати на найменші зміни попиту й інших ринкових показників. Невеликий бізнес здатний повніше враховувати місцеві особливості і традиції населення певного регіону. Саме тому доцільно було б розробляти програми мікрокредитування окремо для кожного регіону нашої країни, враховуючи його специфіку та умови розвитку. Втім, отримати позикові гроші в нашій країні досить легко і зараз. Особливо швидко їх видача здійснюється через Інтернет. Кожному з нас доступний моментальний позику цілодобово (і це не перебільшення). У мережі зібрані воєдино кращі кредитори країни, так що ви без проблем підберете під свої фінансові можливості максимально вигідну кредитну програму. При цьому отримані кошти ви можете витратити на будь-які свої цілі – хоч на бізнес, а хоч і на подорож.

Чималу роль грає і підготовка потенційних позичальників до процесу отримання кредитів шляхом роз’яснення деяких моментів, що дозволяють підібрати вигідні умови кредитування. Наприклад, у Німеччині є хороша система пільгового кредитування для підприємців, що займаються освоєнням високотехнологічних виробництв. У цьому випадку, як правило, вартість використання позикових ресурсів не перевищує 5% річних, а видають їх як мінімум на 15 років. Заслуговує уваги і кредитна програма, спрямована на фінансову допомогу малому бізнесу на початковому етапі його діяльності. Термін такого кредиту не може перевищувати 10 років, причому протягом 2-х перших років позичальник не звільняється від погашення основної суми заборгованості. Процентна ставка визначається при підписанні кредитної угоди і є фіксованою протягом всього терміну позики. Одне з основних переваг для позичальників – можливість отримати кредит при недостатньому розмірі заставного забезпечення, що дуже вигідно. Що стосується банків, то для них передбачено обов’язкове звільнення від відповідальності у розмірі 80%».

В Італії теж активно практикується видача пільгових позик на тривалий період (наприклад, серед бізнесу популярні кредити під 3% річних при ринковій процентній ставці 7%). При цьому італійські малі підприємства мають можливість отримати додаткову компенсацію – пільгу в розмірі 20% від вартості позики при довгостроковому поверненні.

Малий бізнес є і в Чехії. При цьому він максимально привабливий для місцевих кредитних організацій, адже з його допомогою працевлаштовано 60% робочої сили, яка проживає в країні, а загальний приріст в економіці забезпечується рекордними для Європи 50%. Так що не дивно, що майже в кожному найбільшому банку Чехії були створені спеціальні бізнес-центри, головна мета яких – фінансове обслуговування невеликих підприємств. Тут, крім традиційних позик, клієнтам пропонують і інші банківські послуги (у тому числі і допомога щодо доступу до структурних фондів, що фінансуються ЄС). У банках навіть є відділи, які розробляють різні кредитні програми для дрібного бізнесу, які враховують специфіку мінливої економіки та законодавства. Їх співробітники особисто працюють з клієнтами, щоб максимально точно виявити його пріоритети і надати лише ті умови кредитування, які будуть для них найкращими. А наявна у банкірів система оцінки бізнесу, створена спеціально для малих компаній, що дозволяє для кожного позичальника прорахувати рівень ризику, на основі якого і приймається рішення про видачу мікрокредиту.