У нашої банківської системи все ще дуже обмежений асортимент кредитних послуг. Він набагато менший, ніж у країнах з розвинутими ринковими відносинами. Пропозиція послуг мікрокредитування може бути істотно збільшена при взаємодії банків, що працюють у сфері кредитування суб’єктів малого бізнесу з небанківськими фінансовими організаціями. Привабливість такого альянсу для банкірів обумовлена можливостями знизити витрати на створення спеціальної інфраструктури для фінансових операцій і невисокими ризиками для ділової репутації. Слід зауважити, що при кредитуванні бізнесу банки часто не покладаються на скоринг (автоматизоване визначення кредитоспроможності позичальника). Сучасні скорингові технології, які дозволяють приймати рішення за один день, використовують тільки при кредитуванні під заставу.

Крім того, світовий досвід свідчить, що банківський сектор, що складається з двох ланок – центрального банку і комерційних банків, не в змозі забезпечити середньострокового і довгострокового кредитування малих і середніх клієнтів. Змінити ситуацію на краще просто – треба між цими двома рівнями створити буфер – спеціальна кредитна установа, яка за рахунок бюджетних коштів зможе здійснювати кредитування бізнесу з метою його подальшого розвитку, а не для отримання прибутку. А вже воно рефінансує банкірів, не створюючи їм конкуренції, а навпаки, підтримуючи їх фінансову ліквідність.

Таким чином, будується ціла управлінська схема: держава обирає пріоритетні сфери бізнесу, галузі й економічні сектори для сприяння їх розвитку-спеціалізовані кредитні установи розробляють відповідні інструменти фінансово-кредитного регулювання й розподіляють бюджетні фінансові ресурси, а комерційні банки, як підрядники, виконують держзамовлення і ефективно вкладають грошові ресурси, виходячи із стратегічних пріоритетів країни. Ця кредитна ланцюжок дає можливість грамотно здійснювати фінансово-кредитне регулювання та перерозподіляти між усіма його ланками традиційно високі ризики кредитування малого бізнесу, які не відважуються брати на себе комерційні банки. У Західній Європі трирівнева структура фінансового сектора вже давно досягла величезних масштабів. У 1999 році європейські спеціалізовані банки, що кредитують підприємців, навіть об’єдналися в асоціацію NEFI – мережа фінансових установ з підтримки малих та середніх підприємств. Учасники NEFI працюють з національними банківськими системами, рефінансуючи, розподіляючи ризики та консультуючи всіх учасників відносин «банк-клієнт».

Інноваційне соціально-економічний розвиток будь-якої країни неможливо без динамічного розвитку малого бізнесу. Саме він може зменшити кількість безробітних, підвищити рівень реальної зарплати, бути головним інвестором національної економіки, стати найбільшим відновником економічної інфраструктури. Така соціальна група, як малий бізнес, виходячи з міжнародного і вітчизняного досвіду реформ є важливою рушійною силою соціально-економічної трансформації суспільства. Вітчизняний малий бізнес потребує фінансових ресурсів для розвитку. На фінансово-кредитну підтримку держави підприємці не дуже сподіваються, тому шукають необхідні фінанси на ринку банківських запозичень. Кожний банк намагається створити відділ кредитування малого бізнесу і запропонувати бізнесменам цікаві ексклюзивні продукти. Але, незважаючи на це, наш ринок мікрокредитування є ще недостатньо розвиненим. Розвиток мікрокредитування дозволить банкам зменшити ризик свого кредитного портфеля, підвищуючи рівень його диверсифікації. Робота за програмами мікрокредитування є хорошою PR-кампанією, здатною принести популярність банку серед потенційних клієнтів. Зі свого боку, дрібні організації зможуть користуватися широким спектром фінансових послуг банку. Саме в такому співробітництві можливо двостороннє розвиток банків і малого бізнесу.

Якщо у вас невелика фірма, то позикові гроші ви зможете оформити через Інтернет. Зробити це максимально легко – весь механізм кредитування можна детальніше вивчити на credits.ru. Тут зібрані кращі пропозиції від кредиторів, що видають різні кредити на бізнес. Вибирайте кредитна установа з вигідними тарифами і подавайте онлайн-заявку.