Мистецтво обману безмежно, тому кмітливі шахраї щодня вигадують нові методики заробітку на звичайних громадянах. Мене зацікавила історія, яка нещодавно спіткала моїх знайомих і буквально завела їх у глухий кут. Чоловікові моєї знайомої Ірини (Володимира) терміново знадобилася для роботи машина, а оскільки коштів на її придбання не вистачало, довелося шукати, у кого б їх зайняти. Відомі (статусні) банки сьогодні не дуже лояльні до надання кредитів (дають гроші лише обраним, причому під високі відсотки і потребують багато документів зі значною сумою передоплати). Тому на співпрацю з ними вони не покладали навіть мінімальних надій.

«Серед реклами ми знайшли пропозицію, при якій одна фірма (в назві фігурувало слово «банк») давала кредит під акційні 7% річних (ринкова вартість кредиту в нашому регіоні від 20-22%), – розповідає Ірина. – Спочатку я пропонувала чоловікові розглянути умови інших пропозицій, але він переконав мене, що ніяка організація не дасть нам позику на таких умовах, і я погодилася. Ми підписали договір і сплатили перший внесок, близько 700 доларів, а також відсотки за перший місяць користування позикою, як нас і просили. Зате дівчина-менеджер пообіцяла, що суму позики (15 тис. доларів) ми отримаємо протягом декількох днів, коли їх юрист в центральному офісі перевірить справжність угоди».

Як не дивно, а в обіцяний термін грошей вони не отримали видачу перенесли ще на місяць, а потім ще і ще. За цей термін мої знайомі двічі виплачували відсотки за користування кредитом, якого не отримали. Ірина та Володимир чекають гроші, які вже фактично сплачують самі, третій місяць і коливаються щодо того, чи платити такі внески. Машину, яка повинна була стати запорукою кредиту, вже давно повернули власнику, який відмовився чекати обіцяних коштів. В офісі фірми пояснюють, що основною причиною затримки є те, що черга до подружжю ще не дійшла. Щоб прискорити хід подій і обійти конкурентів в особі інших претендентів), необхідно ретельно сплачувати відсотки щомісяця, тоді в рейтингу вони посунуться вперед і будуть мати першочергове право на отримання грошей. Але вони вже зрозуміли, що потрапили на шахраїв.