Фінансові операції в Інтернеті давно стали масовим явищем. Різноманітні електронні платіжні системи дозволяють це робити легко і дешево. Хтось з їх допомогою займається інвестиціями, хто отримує оплату за фріланс, а інша маса людей віддає перевагу онлайн-шопінг. Але із зростанням популярності електронної комерції збільшилася і кількість шахраїв, які намагаються заволодіти чужими грошима. Щоб уберегтися від кіберзлочинців, необхідно дотримуватися базових правил проведення операцій в мережі – в тому числі і при обміні електронних валют.

Слідкуйте за репутацією обмінника на сервісі моніторингу

Сайт, за допомогою якого ви плануєте обмінювати гроші, повинен мати добру репутацію. Дізнайтеся про досвід взаємодії з ним у знайомих, читайте спеціалізовані форуми. В обов’язковому порядку перевірте, чи є на сайті банер «атестований Webmoney», працює він з іншими платіжними системами. Якщо банер є, клікніть по ньому і подивіться на бізнес рівень власника майданчика. Також зверніть увагу на кількість позовів – їх бути не повинно. Якщо ж на сайті не виявилося посилання на атестат, це привід задуматися. Подивіться відгуки на спеціалізованих сервісах з моніторингу. Якщо ви бачите негативні відгуки, то перевірте зміст відгуку на обґрунтованість. Можливо, проблема була вирішена або чоловік залишив безпідставну претензію. Бажано, щоб сайт, де ви плануєте обмінювати кошти, довго працював. Щоб перевірити вік домену, вбийте його назву в будь WHOIS-сервіс (в Інтернеті їх безліч).

Обмінний пункт повинен використовувати SSL-шифрування

Якщо сайт працює через незахищений протокол http, не здійснюйте на ньому ніяких фінансових операцій і не вводьте персональні дані. Платформи, які мають відношення до комерції, повинні бути захищені за допомогою SSL (тобто адресу такого сайту повинен починатися з https). В іншому випадку трафік з незахищеного сайту може бути перехоплений недоброзичливцями і використаний в корисливих цілях. Навіть якщо обмінник без шифрування не обманює, його послугами користуватися небажано. При підключенні до публічного Wi-Fi-споту будь-яка введена інформація може бути перехоплена. Захиститися від цього можна з допомогою VPN-моста або SSL. Також сайти з шифруванням просто викликають більше довіри, оскільки їх власники турбуються про безпеку своїх клієнтів.

Тепер ви знаєте два головних правила, які забезпечують безпечне проведення операцій з обміну електронних валют. Стежте, щоб вибраний вами обмінник відповідав їм. Завдяки цьому ви зможете використовувати моніторинг без остраху втратити гроші.