В останні роки намітилася динаміка розвитку готельного бізнесу, як одного з перспективних і прибуткових галузей міжнародного туризму. У зв’язку із збільшенням потоку туристів в різні країни існує проблема створення або розширення мережі готелів по всьому світу. У чому ж відмінність будівництва готелю від створення цілої мережі готелів або готелів? У чому переваги мережевого готельного бізнесу? В першу чергу, слід роз’яснити поняття «мережа готелів».

Цей термін позначає об’єднання готелів та просування їх під одним спільним брендом. Створення бренду відбувається ще на стадії проектування та будівництва готелю. Концепція і напрямок діяльності готелю, стиль управління, особливості обслуговування – все це об’єднується в поняття бренду. В даний час існує жорстока конкуренція в сфері туристичного та готельного бізнесу. Сьогодні нікого вже не здивуєш якістю обслуговування, комплексом послуг тієї чи іншої готелі. Інша справа мережа готелів, об’єднаних одним брендом і однією стратегією розвитку.

Створення мережі готелів має ряд переваг:

  • створення певного образу готельного обслуговування;
  • просування певного стандарту обслуговування;
  • внутрішнє оформлення усіх готелів – впізнаваність обслуговування і продукту.

Прикладом мережі готелів є готелі в пермі недорого, так як це і є відмітною критерієм закладів. Даний критерій є вирішальним при виборі для бронювання номера та терміну проживання. Крім того, мережа закладів передбачає будівництво готельних комплексів у різних країнах – при успішному просуванні і керівництві ці комплекси будуть впізнаваними. До таких брендів можна віднести готелі Hilton, Marriott, Sheraton та інші відомі бренди. Об’єднання декількох готелів у різних країнах може називатись мережею при наявності деяких характерних факторів:

  • загальної назви готелів;
  • єдиного оформлення;
  • загальних стандартів;
  • єдиною структурою;
  • загальної ринкової стратегії.

Популярність і прибутковість бізнесу залежить від спрямованості закладу. Сезонна діяльність не приносить відчутного прибутку з-за простою велику частину часу року. Однак готелі варадеро є винятком з правила – вони з успіхом приймають відвідувачів і мандрівників круглий рік (незалежно від погодних умов). Це обумовлено наявністю різної цінової категорії, де будь-який відвідувач (турист) має повне право вибрати собі номер у відповідності зі своїми фінансовими можливостями.