Питання заощадження матеріальних засобів торкається кожної людини, що живе на землі. Адже всі ми хочемо бути повністю впевненими у фінансовій стабільності завтрашнього дня. Однак, щоб в майбутньому жилося спокійно, подбати про завтрашній день слід вже сьогодні. Щоб зберігати накопичені матеріальні активи грамотно, слід навчитися передбачати можливі помилки й уникати.

Найбільш поширені фінансові помилки

Помилка 1: Вкладення у валюту. Велика частина росіян поступає так: спочатку всі сподіваються, що наслідки підвищення курсу іноземних валют (наприклад, долара і євро) обійдуть їх стороною. Однак після посилення кризової ситуації деякі з них все-таки вирішують змінити накопичені протягом життя рублі на валюту. Вам здається, що це правильне рішення? Аж ніяк. Адже купуючи євро або долари за надмірно завищеною ціною, росіяни втрачають більшу частину своїх накопичень. Якщо ж надалі рубль почне рости, вони втратять ще більше. Що ж робити? Якщо говорити коротко, міняти рублі на валюту можна, але не тоді, коли курс знаходиться на гранично високому рівні.

Помилка 2: Зберігання заощаджень вдома. Незважаючи на те, що 21-го століття надає незліченну кількість цілком надійних варіантів заощадження накопичень, росіяни вважають за краще по-старому зберігати свої гроші вдома («під матрацом»). Це найпростіший, але небезпечний варіант. Чим це можна пояснити? По-перше, за час кризи люди стали менше довіряти банкам. По-друге, даний спосіб збереження коштів не вимагає практично ніяких зусиль. Однак залишати готівкові гроші в своєму будинку не тільки нерентабельно, але й досить небезпечно. Адже заощадження можуть бути повністю знищені, якщо квартира згорить або її пограбують.

Помилка 3: Вклади в сумнівні банківські організації. Ризик банкрутства маловідомого банку та відбирання у нього ліцензії також представляє небезпеку для заощаджень (накопиченого важкою працею сімейного капіталу). Слід пам’ятати, що це головне місце, де втрачають гроші російські люди. Вирішуючи внести накопичені кошти в банк, перш за все, варто переконатися, що він є членом системи обов’язкового страхування вкладів. Крім того, потрібно брати до уваги і те, що короткострокові вклади приносять зовсім мізерну вигоду. Щоб заробити високі відсотки, відкривайте довгостроковий вклад на термін від 1-го до 3-х років.

Помилка 4: Відмова від інвестицій. Це одна з найбільш серйозних фінансових помилок. Її поширеність пов’язана з тим, що більшість росіян вважають, що інвестування – це доля співробітників банків або осіб з економічною освітою. Але це не так. Процес інвестування може освоїти кожна людина, яка піклується про стабільність завтрашнього дня.

Помилка 5: Брати кредити в банківських організаціях з туманною репутацією. Незважаючи на те, що велика частина росіян чула якусь інформацію про процесі відкликання ліцензій у банкірів, з плином років прагнення взяти кредит в банку, що знаходиться поруч з будинком, продовжує зростати. Чи є гарантія, що Центральний Банк пощадить саме ту банківську організацію, з якою ви уклали кредитні відносини? Досвід показує, що список «ненадійних» банків можуть поповнити навіть досить великі і широко відомі банківські організації. Тому, перш ніж брати кредит, треба повністю переконатися в тому, що обрана мікрофінансова організація відрізняється ідеальною репутацією. Крім того, потрібно пам’ятати, що всі борги рано чи пізно доведеться повертати. Щоб повернути кредит, доводиться брати другий кредит, третій, а потім – закласти нерухомість в ломбард. В результаті необдуманих дій позичальник залишається без житла і засобів для існування.